google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1185

Çabukel; Dert Çok, Çözüm Yok, Esnaf Perişan!

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Basşkanı Av. Ahmet Çabukel Elbistan ilçesini ziyaret etti. Çabukel, ilçe teşkilatı ile yapılan toplantının ardından esnaf ziyareti yaptı.

Çabukel; Dert Çok, Çözüm Yok, Esnaf Perişan!

Geçtiğimiz günlerde Nurhak, Ekinözü, Andırın, Türkoğlu ve Pazarcık İlçelerinde esnafı ziyaret eden İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel'in yeni adresi Elbistan oldu.

Elbistan İlçe Teşkilatında gerçekleştirilen toplantının ardından ilçe esnafını ve semt pazarını ziyaret eden Başkan Çabukel'e İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Hüseyin Gül, İl Başkan Yardımcıları ve İlçe Teşkilatı eşlik etti. Covid-19 tedbirleri kapsamında yapılan ziyarette esnaf, talep ve şikayetlerini dile getirdi.

DERT ÇOK, ÇÖZÜM YOK, ESNAF PERİŞAN!

Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Çabukel, "Neredeyse bir aydır ilçe ilçe gezerek esnafımızı ziyaret ediyoruz. Türkoğlu'ndan Nurhak'a, Pazarcık'tan Elbistan'a her ilçemizi ziyaret ediyoruz. Önceliğimiz İlçe teşkilatımızla yaptığımız toplantı oluyor. İlçe Başkan ve Başkan Yardımcılarımızla birlikte ilçelerimizin problemlerine dair yaptığımız toplantının ardından sokağa inip esnafımıza derdini soruyoruz. Esnafımızın derdi her yerde aynı. Dert çok, çözüm yok, maalesef esnaf perişan.

Esnaf işletme küçültmeye gidiyor. Kirasını, su faturasını ödeyemiyor. Kış geldi, bir de yüklü doğalgaz faturaları gelince esnafımızın hali ne olacak meçhul. Esnaf olmazsa hiçbir şey olmaz. Esnafa 300- 2500 TL arasında elektrik faturası geliyor. Bunlar çok yüksek faturalar. Esnafımızın birikmiş Bağ-Kur ödemesi var. İşçi çalıştıranlar işçisinin ücretini ödeyemiyor. Esnaf haftada bir yaptığı siftahla dükkanını mı işletsin, elektrik su faturasını mı ödesin, çocuğunu mu okutsun, evine erzak mı alsın, dükkan kirasını mı ödesin. Yazık, esnafına bu hali reva gören yöneticilere çok yazık." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER