Büyükkızılcık’ta Vatandaşlar Öztunç’un Yolunu Kesti

Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi Büyükkızılcık Mahallesinde vatandaşlar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un yolunu kestiler.

Büyükkızılcık’ta Vatandaşlar Öztunç’un Yolunu Kesti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Genel Başkan Yardımcısı olduktan sonra memleketi Kahramanmaraş’a gelerek ilk ziyaretlerini gerçekleştirdi.

Merkez dâhil tüm ilçeleri dolaşarak vatandaşlarla bire bir sohbet eden CHP’li Ali Öztunç, sokağın nabzını tuttu, sorunları ajandasına kaydederek çözüm adına mücadele sözü verdi.

Öztunç, Göksun’a bağlı Büyükkızılcık mahallesine geldiğinde ise oldukça dikkat çeken bir olay yaşandı. Kadınlar etrafını çevirerek günde yarım saat cılız ve kirli verilen su nedeniyle yaşadıkları çileyi anlattı.

Su sıkıntısını yerinde inceleyen Öztunç, “Kahramanmaraş’ta insanlar su sorunu yaşıyor dediğimde beni yalancılıkla suçlayan AKP milletvekilleri ve Büyükşehir Belediyesi bu görüntülere ne diyeceksiniz?” dedi.

Öztunç, İl ve ilçelerde partililer, basın mensupları, vatandaşlar, esnaflar ve köylülerle bir araya gelen Öztunç, şehrin nabzını tuttu ve yeni görevinden aldığı kuvvetle tüm mevcut sorunlara karşı daha kararlı ve daha güçlü mücadele yürüteceğinin mesajını verdi.

KADINLAR YOLUNU KESTİ!

Öztunç’un gezileri esnasında oldukça dikkat çeken de bir olay yaşandı. Göksun ilçesinde Öztunç’un yolunu kesen çok sayıda vatandaş, günde yarım saat verilen su nedeniyle isyanlarını dile getirdi. Üstelik yarım saat suyun da cılız ve kirli aktığını belirttiler.

Vatandaşların haklı isyanını ve musluktan akan kirli suyu video olarak sosyal medya hesabından paylaşan Öztunç, “Günde yarım saat akan su da görüntüde izleyeceğiniz gibi hem cılız hem de kirli. Mahalleye gittiğimizi duyan bazı kadınlar artık yeter diyerek isyan ettiler. Kahramanmaraş’ta insanlar su sorunu yaşıyor dediğimde beni yalancılıkla suçlayan AKP milletvekilleri ve Büyükşehir Belediyesi bu görüntülere ne diyeceksiniz?” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜKKIZILCIK BANA DEĞİL SIZE OY VERDİ”

Öztunç, söz konusu paylaşımında şunları söyledi: “Değerli dostlar; dün AKP’nin yüzde 99 oy aldığı Göksun’un Büyükkızılcık Mahallesine gittim. Eskiden belde olan 7-8 bin nüfuslu bu mahallede su sorunu yaşanıyor. Bu çağda koca mahalle susuz. Günde yarım saat akan su da görüntüde izleyeceğiniz gibi hem cılız hem de kirli. Mahalleye gittiğimizi duyan bazı kadınlar artık yeter diyerek isyan ettiler. Kahramanmaraş’ta insanlar su sorunu yaşıyor dediğimde beni yalancılıkla suçlayan AKP milletvekilleri ve Büyükşehir Belediyesi bu görüntülere ne diyeceksiniz? Büyükkızılcık bana değil size oy verdi ama siz Kahramanmaraş’ı çantada keklik gördüğünüz İçin kimseye hizmet etmiyorsunuz, yan gelip yatıyorsunuz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat demir
Murat demir - 1 ay Önce

Kaynak suyunu antepe beleş ver maraş halkı kuyu suyu kullansin

SIRADAKİ HABER