google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Bakan Ünal, Elbistanlı Muhtarlarla Biraraya Geldi

Bakan Ünal, Elbistanlı hemşehrileriyle Ankara’da kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi.

Bakan Ünal, Elbistanlı Muhtarlarla Biraraya Geldi
Bakan Ünal toplantıda yaptığı konuşmada; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olmasına kadar olan süreçte muhtarlara yıllarca hiçbir kıymet ve değer atfedilmediğini belirtti. Bakan Ünal konuşmasına şöyle devam etti; “‘Bir muhtar bile olamaz!’ denilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde de cumhurbaşkanlığı döneminde asıl kıymetin; mahalleler ve o mahallelerin emanetini alan muhtarlarımız olduğunu ve muhtarlarımızın adeta kılcal damarlar gibi bu ülkenin vazgeçilmez unsuru olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanımız güzel bir adet başlattı. Asil vekil-millet-devlet ilişkisinde taşlar yerine oturmaya başladı. Cumhurbaşkanımız her hafta Külliye’de muhtarlarımızla hasbihal ediyor, dertleşiyor, konuşuyor dolayısıyla siyasette taşlar yerine oturuyor. Çünkü seçilmiş olan muhtarlarımızın kendi mahallelerini temsil noktasında sorunlara sahip çıkması ve sorunları bir seçilmiş olarak doğrudan çözmüş olması da çok büyük bir önem atfediyor.   2011’de biz geldiğimizde şöyle bir manzara vardı: Maraş merkez ile ilçeler arasında bir kopukluk vardı, çevre merkez ayrımı vardı. Dedik ki: ‘Öncelikle bütün şehir olmak gerekir. Bütün şehir yani, Maraş merkezde ne varsa Elbistan’da, Afşin’de, Göksun’da, Andırın’da, Pazarcık’ta, Türkoğlu’nda, Ekinözü’nde, Nurhak’ta, Çağlayancerit’te o olacak, Maraş merkeze hangi hizmet geliyorsa buralara da o hizmet gelecek dedik. Ve siyaset sadece Maraş merkezi değil, bütün ilçeleri ele alacak.’dedik. Elhamdülillah şimdi, dört senenin sonunda böyle bir ayrım kalmadı.

Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği bir şey var: ‘Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.’. Şimdi her birinizin bulunduğu yerde bir eser bırakması gerekiyor. Her muhtarımın kendi mahallesinde bir eser bırakması gerekiyor. Ve vefatından sonra da onun hayırla yad edilmesi, onu hayırla anmak gibi. İnsan bunun için yaşar, ölümünden sonra hayırla yad edilsin, bir eser bıraksın ve bu eseriyle anılsın. Şimdi o yüzden her birimizin birbirimize ihtiyacı var. “ELBİSTAN’A 50 MİLYON TL DEĞERİNDE 2 BÜYÜK YATIRIM YAPILACAK”
İcraatlarımız devam ediyor. Duble yollarla, hem Malatya’ya hem Maraş’a hem Kayseri’ye bağlanıyoruz. Diğer taraftan Elbistan’a 25 milyon değerinde bir kültür külliyesi yapıyoruz. Kütüphanesinden, kültür sanat etkinliğine, cep sinemasından belgesel izlemeye kadar çocuklarımızın o külliyeye girdikleri zaman ihtiyaç duydukları her şey orada olacak. Yani musiki eğitimi de alacaklar, kültür sanat eğitimi de alacaklar ve çocuklarımız dünyaya hazır hale gelecek.

2016 yılı yatırım programımıza bir diş hastanemizi de aldık. Bu iki kalem yaklaşık 50 milyon TL değerinde. Türkiye’nin kapı kapı 100 milyon lira para aradığı zamanları düşünürsek, sadece Elbistan’a iki kalemde 50 milyon yatırım yapıyoruz. Her zaman söylediğim gibi; milletvekilinin iyisi, hizmeti gönderendir. Dört seneden beri biz bu hizmetlerin hepsini Elhamdülillah gerçekleştirdik” dedi.  
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER