Aycan’dan Bakan Kurum’a Soru Önergesi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a Kahramanmaraş’taki çarpık kentleşmeyle ilgili soru önergesi verdi.

Aycan’dan Bakan Kurum’a Soru Önergesi

Kahramanmaraş’ın tüm sorunlarını sık sık Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) dile getiren MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, bu kez gündemine kentte var olan çarpık kentleşme sorununu aldı.

Bu kapsamda Aycan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplaması isteği üzerine çarpık kentleşmeyle ilgili soru önergesi verdi.

İşte Aycan’ın Bakan Kurum’a verdiği soru önergesi;

Kahramanmaraş merkez nüfusu yoğun olan bir ildir fakat çarpık kentleşmenin artması: ulaşım problemleri, zaman ve işgücü kayıpları, çevre kirliliği, kaynak israfı, asayiş eksikliği, güvensizlik, büyümeyle doğan kent rantlarının kamu dışına aktarılması gibi olumsuzluklara da sebep olmaktadır.

Bu kapsamda: 1- Kahramanmaraş il merkezinde çarpık kentleşme, imar mevzuatına aykırı yapılaşma düzeyi nedir?

2- İl merkezinde çarpık yapılaşmanın doğurduğu olumsuz sonuçları engellemek için ne gibi tedbirler alınmaktadır?

3- Kahramanmaraş’ta çarpık yapılaşmanın getirdiği olumsuz özellikle Onikişubat ilçesinde sürekli imar plan değişikliğiyle dikey yapılar oluşmaktadır. Okul ve sağlık kuruluşlarının yapılanması için alan sıkıntısı yaşandığı belirtilmektedir. Bu durumu önlemek konusunda planınız nedir?

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER