Aycan; Polislerimiz ve Bekçilerimize de Ek Ödeme Yapılmalıdır

MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, “Koronavirüs salgını sürecinde özveriyle çalışan, vatandaşa her konuda yardımcı olan polislerimiz ve bekçilerimiz de ikramiye veya ek ödemeyle ödüllendirilmelidir” dedi.

Aycan; Polislerimiz ve Bekçilerimize de Ek Ödeme Yapılmalıdır

Aycan, Koronavirüs sebebiyle afet ve acil durum ilan edilen yerler ile pandemi ya da salgın hastalıklar gibi olağanüstü durumlarda görev yapan aile hekimi ve aile sağlığı çalışanlarının aylık ödemelerine ilaveten olağanüstü dönemde aylık ek ödeme yapılarak iyileştirmeler yapılması yönünde geçtiğimiz günlerde TBMM Genel Kuruluna 5258 Sayılı Aile Hekimliği Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi vermişti.

Aycan’ın konuyu gündeme getirmesi sonrası hükümet tarafından sağlık ve PTT çalışanlarına ek ödeme yapıldığı öğrenildi. Sağlık ve PTT çalışanlarına yapılan ödeme sonrası MHP Milletvekili Aycan, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla Polis ve bekçilerinde ödüllendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Covid-19 salgınında, bu olağandışı dönemde fedakârca çalışan vatandaşa her konuda yardımcı olan polislerimize ve bekçilerimize teşekkür ediyorum. Polislerimiz ile bekçilerimizi de bu özverili çalışmalarından dolayı ikramiye veya eködemeyle ödüllendirmek gerekir” ifadelerini kullandı. Kaynak: Manşet Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER