google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1185

Aycan, Kahramanmaraş’ta Tarım ve Hayvancılık Desteklenmeli

MHP MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM’de devam eden bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmasında Kahramanmaraş'ta Tarım ve Hayvancılığın desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Aycan, Kahramanmaraş’ta Tarım ve Hayvancılık Desteklenmeli

TBMM’de bütçe görüşmeleri tüm hızıyla devam ederken, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan da her alanda Kahramanmaraş’ın sorunlarının çözümü noktasında söz alıyor.  

Aycan, yaptığı konuşmasında Kahramanmaraş’ta Tarım ve Hayvancılığın önemine vurgu yaparak, desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Aycan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kahramanmaraş'ın tarım arazileri yönünden sıkıntıları olan özellikle Andırın ve Çağlayancerit ilçelerinde hayvancılık daha fazla önem kazanmaktadır. Bu ilçelerimizde özellikle keçi yetiştirilmektedir. En önemli ekonomik faaliyet keçi yetiştiriciliğidir. Keçi sütü çok kıymetlidir. Özellikle Maraş dondurmasının ana maddesidir fakat köylü vatandaş durumundan memnun değildir. Üreticinin desteklenmesini, süt üretiminin artırılmasını ve üretilen sütün değerlendirilmesi için kooperatifler kurularak sütün pazarlanmasının sağlanmasını istiyoruz. Hayvancılık yapanlar, özellikle köylümüz, küçük üretici desteklenmelidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER