google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Aycan: Kahramanmaraş’a Hızlı Tren Projesi Hazırlanıyor

Kahramanmaraş’ın demiryolu ulaşım durumunu gündeme getiren Milletvekili Sefer Aycan’a Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan cevap geldi. Bakanlık; Kahramanmaraş-Nurdağı arası 50 kilometrelik güzergâh uzunluğunda hızlı demiryolu hattı proje çalışmasının devam ettiğini bildirdi.

Aycan: Kahramanmaraş’a Hızlı Tren Projesi Hazırlanıyor

MHP MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş2ın sorunlarına bir bir çözüm arıyor.

Kentte mevcut bulunan sorunların cevaplarına yönelik bakanlıkların kapısını sıklıkla aşındıran Milletvekili Prof. Dr. Aycan, Kahramanmaraş sorunlarının gündemden düşmesine izin vermiyor.

Kente değer katan önemli projelerden olan demir yolu hattı proje çalışmasının akıbeti hakkında bakanlığa soru önergesi gönderen Prof. Dr. Aycan’a cevap gecikmedi. Demir yolu proje çalışmasının devam ettiğini bildiren bakanlık, pandemiden dolayı tren seferlerinin durdurulduğunu açıkladı.

AYCAN’IN SORU ÖNERGESİ;

Kahramanmaraş’ın her geçen gün kent nüfusu artmaktadır. Ayrıca üretim ve ticari kapasitesi de yükselmektedir. Bu şehrin ulaşım ihtiyacını arttırmaktadır.   Bu kapsamda; Kahramanmaraş il merkezine demiryolu ile gidebilmek mümkün müdür? Hangi tren seferleri il merkezine uğramaktadır? Günlük sıklığı nedir? Günlük sefer sayısını arttırmayı planlıyor musunuz? Yük trenleri il merkezine ne sıklıkla uğramaktadır? Yük treni seferlerini arttırmayı düşünüyor musunuz? Kahramanmaraş’a yüksek hızlı tren ile ulaşım sağlanmasıyla ilgili projeleriniz var mıdır? Varsa proje ne aşamadadır? Kahramanmaraş il merkezine yüksek hızlı tren ile ulaşım ne zaman mümkün olacaktır?”

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NDAN GELEN CEVAP:

“COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında şehirlerarası yolculukların kısıtlanması nedeniyle 28 Mart 2020 tarihinden itibaren tüm Anahat ve Bölgesel Tren seferleri ikinci bir bildirime kadar durdurulmuştur. 

Öte yandan, Kahramanmaraş-Nurdağı arasında 50 km'lik güzergâh uzunluğuna sahip, 200 km/saat hıza uygun çift hatlı sinyalli elektrikli hızlı demiryolu hattının proje çalışmaları devam etmektedir.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2020, 15:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi bayar
Remzi bayar - 10 ay Önce

InşAllah sıra şehir hastanesi olimpik sitat ta hocam akp milletvekillerin hepsi hikaye

SIRADAKİ HABER