google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1185

Aycan, Eğitimde 2021 Yılını Sordu

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Türkiye, eğitimindeki planlanan gelişmeler hakkında Milli Eğitim Bakanı’na soru yöneltti.

Aycan, Eğitimde 2021 Yılını Sordu

Her fırsatta Kahramanmaraş’ın sorunlarını dile getiren ve halkın sorunlarına kulan veren Milletvekili Aycan, eğitim alanında ki soru işaretlerine cevap aradı.

Mecliste söz alan Milletvekili Aycan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a eğitime ilişkin şu sorulara cevap aradı: “Okullarımızda ne kadar öğretmen açığı vardır? 2021 yılında kaç öğretmen ataması yapılacaktır? Sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçirmeyi düşünüyor musunuz? En azından sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı vermeyi düşünüyor musunuz? Ders ücreti karşılığı çalışan öğretmen sayısı kadar kadro açıp ders ücreti karşılığı uygulamayı kaldırmayı düşünüyor musunuz? Ana sınıflarında, ilkokullarda beden eğitimi, müzik, resim derslerine branş öğretmenlerinin girmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Organize sanayi bölgelerinde meslek lisesi açmayı destekliyoruz. 2021 yılında kaç meslek lisesi açılacaktır?”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER