google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Av. Selim Sümen CHP Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili aday adayı Av. Selim Sümen dün parti il binasında düzenlenen toplantıda milletvekili aday adaylığını açıkladı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği aday tanıtım toplantısının açılış konuşmasını İl Başkanı Esat Şengül yaptı.

Av. Selim Sümen CHP Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı
 Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül yaptığı konuşmada Parti genel merkezinden gelen resmi liste doğrultusunda şehrimizde 23 milletvekili aday adayının yarışacağını ifade ederek; “Bir birinden kıymetli 23 arkadaşımız milletvekili aday adaylıklarını açıklamış bulunmaktadırlar. Hepsine hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu yiğit arkadaşların yola çıkmasıyla birlikte yapacakları çalışmalarla yaklaşık 10 bin üyemizin kullanacağı oylarla belirleyeceği sekiz arkadaşımız listeye girecek ve halkın iktidarını birlikte oluşturacağız.”

Ön seçimin 22 Mart Pazar günü yapılacağını da hatırlatan Başkan Şengül; “daha önce 21 Mart olarak açıkladığımız ön seçim günümüz 22 Mart Pazar günü saat 08.00 ila 17.00 arasında yapılacaktır. İl genelinde yaklaşık 10 bin üyemiz adaylarımızı belirlemek üzere oy kullanacaklardır.” Dedi.Daha sonra aday adaylığını açıklamak üzere kürsüye gelen Av. Selim Sümen, geçtiğimiz gün aramızdan ayrılan, barış ve kardeşliğin simgesi, edebiyatımızın ulu çınarı, Yaşar Kemal’i saygıyla ve rahmetle anarak başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Ülkemiz olağan üstü bir dönemden geçmektedir. Halk, adalete olan güvenini yitirmiş, yurtsever subaylarımız, aydınlarımız, gazetecilerimiz kumpaslar kurularak zindanlara atılmış, milli değerlerimiz yozlaştırılmaya çalışılmış, ahlaki ve dini değerlerimiz hiçe sayılarak yolsuzluklar Mecliste ve Cumhuriyet Savcılıklarında aklanmaya çalışılmıştır.Cumhuriyet tarihinde ilk defa Süleyman Şah Türbesinin bulunduğu vatan toprağı terk edilerek kaçılmıştır.


Ülke uluslararası alanda yalnızlaştırılmış, komşularımızla iyi komşuluk ilişkileri bozulmuştur.

Üreten bir toplumdan uzaklaşılmış, tüketici toplum yaratılmıştır. İşsizlik alabildiğine artmış, borçlanan halkın geleceği ipotek altına alınmıştır.

Akp nin iktidarı döneminde;

Anti-depresan ilaç kullanımı 17 binden - 38 bin e yükselmiş

Uyuşturucu kullanımı ülkede ve Kahramanmaraş’ta yaklaşık olarak 10 katına çıkmış,

Uyuşturucu tedavisi görenlerin sayısı 38 binden 250 bine çıkmış,

Cezaevlerinde kişi sayısı her gün yapılan kısmi aflara rağmen 59 binden 150 bine yükselmiş,

Boşanma oranları evliliği geçmiş,

Toplamda hırsızlık, yaralama, cinsel saldırı suçları kat ve kat artmıştır.

Yani ülke, yaşanılacak bir ülke olmaktan çıkarılmıştır.

AKP, toplumdaki bu olumsuzlukların sonunda demokratik hak ve taleplerin önünü kapatmak için “iç güvenlik yasası” kapsamında özgürlükleri ve demokrasiyi ortadan kaldıracak diktatörlük rejimini aratmayan yasal düzenlemeler getirmek istemektedir.Tüm bu kısaca anlattığım durumlar karşısında,  siyasi partiler ve seçim kanunlarındaki anti-demokratik 12 Eylül yasaları, CHP’nin değişiklik teklifine rağmen AKP’nin oyları ile reddedilmişti. Türkiye’de demokrasinin yerleşmesi için siyasi partiler ve seçim yasalarının değiştirilmesi zorunludur.


Bu koşullar altında Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu Başkanlığında toplanan parti meclisi 45 ilde tüm üyelerin katılımı ile hâkim denetiminde ön seçim; ilimizin bulunduğu 10 ilde de örgüt gözetim ve denetiminde eğilim yoklaması yapılmasına karar verilmiştir.


CHP’nin, onun Değerli Genel Başkan ve parti meclisinin; 12 Eylül sonrası CHP’ de en demokratik şekilde, halkın katılımı ile adayların belirlenmesi yoluna gidilmiştir.

Ben de bu koşullarda halkıma, siz değerli parti emekçilerine güvenerek 22 Martta yapılacak aday belirleme seçimlerinde partimizden Aday Adayı oldum.” Dedi.


Parti il basında düzenlenen toplantının ardından Hayat Hastanesi karşında bulunan Av. Selim Sümen’in seçim bürosunun açılışına geçilerek burada seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Haber/Fotoğraf: Fatma ULUSAN

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günay DİLBAZ
Günay DİLBAZ - 7 yıl Önce

Sizinle sadece 2 yada 3 kez muhatap olmuş olmama rağmen idealist ve kararlı yapıya sahip olduğunuzu hissettirdiniz bana.Aday adaylığı yolunuzun sonuna kadar açık olmasını temenni eder ve sonsuz başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318