google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Arıkan; Kahramanmaraş İlçeleriyle Birlikte Kalkınacak

İlçe gezilerini sürdüren Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan, gerçekleştirdiği ziyaretlerde Kahramanmaraş’ın 2023 vizyonunun Türkiye’ye getireceği yenilikleri anlattı.

Arıkan; Kahramanmaraş İlçeleriyle Birlikte Kalkınacak
  Arıkan bölgelerin sorunlarıyla ilgili ise bölge insanıyla birlikte hareket ederek çözüme gideceklerini belirtti.
Kahramanmaraş’ta ülkesi için üreten ve üretimiyle ülke ekonomisine katkıda bulunan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan, her şeyini borçlu olduğu edebiyat ve Milli Kahramanların destan yazdığı Kahramanmaraş’a vefa borcunu ödemek, 2023 vizyonunda yeni Türkiye’nin yeni Kahramanmaraş’ı oluşmasına katkıda bulunmak için aday olduğunu söyledi.
İlçe gezileri çerçevesindeki gezisinin 3’üncü gününü Afşin’e ayıran Arıkan, Ak Parti Afşin İlçe Başkanı Şeref Kırbıyık, Kadın Kolları İlçe Başkanı Merve Ardıç, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Ökkeş Şimşek, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle temsilcileri ile parti binasında bir araya geldi.

Hem Sivil Toplum Örgütü yöneticiliği hem de İl Genel Meclis üyeliği yaptığı dönemlerde de bölgede yaşayan insanların sorunlarıyla yakından ilgilendiğine vurgu yapan Arıkan, yıllardır teşkilatıyla iç içe olduğunu belirtti. Arıkan; “Ülkemiz Cumhuriyet tarihinden bu yana ilk defa kendisine 50 yıllık, 100 yıllık hedefler koyuyor. Hatırlayın Ak Parti öncesi ertesi günün programı yapılamıyordu. Sizlerin destekleriyle Ak Partinin daha uzun süre iktidarda kalması hem huzurun hem de istikrarın devam etmesi açısından büyük önem taşıyor. 2023 vizyonu belirlenirken Ben Ticaret Borsası Başkanıydım. Ekonomiden sorumlu bakanımız bize Kahramanmaraş’ın 2023 vizyonundaki hedefini sorduğunda bende; ‘ilimizin gelişmiş ilk 10 il arasında girmesidir. Türkiye’nin ise 500 milyar dolar ihracatla ilk 10 ülke arasına girmesidir’ demiştim. Biz bu hedef çerçevesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Afşin’i ayrı, Elbistan’ı ayrı, Çağlayancerit’i ayrı yani diğer ilçeleri ayrı ayrı düşünmüyoruz, eğer bir kalkınmışlık olacaksa bu merkezle birlikte tüm ilçelerimizle aynı anda olmalıdır. Bir siyasetçi tek başına hiçbir şey yapamaz. Bölgenin esnafıyla, işadamıyla, vatandaşıyla, siyasetçisiyle, belediye başkanıyla, milletvekiliyle, bürokratıyla yani toplumun tüm kesimiyle oturup birlikte hareket etmek zorundadır. Bizde bu hareketle çalışmalarımızı ve planlarımızı yürütüyoruz” dedi.
Afşin İlçe Başkanı Şeref Kırbıyık ise; “Mahmut Arıkan Kahramanmaraş’ta istihdam oluşturan ve ekonomiye katkı yapan, kentin gelişmesi için elini taşın altına koyan bir sanayicimizdir. Kentin yüzünün değişmesi, gelişmesi yönünden Mahmut Arıkan gibi değerli işadamlarımızın büyük katkısı var. Sayın Arıkan’a başarılar diliyoruz” dedi.
Arıkan İlçe teşkilatının ardından Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’i de makamında ziyaret ederek belediye çalışmaları ve bölge ekonomisi hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Gittiği bölgelerde Sivil Toplum Örgütü yöneticilerinin de ilgi odağı olan Arıkan Afşin Ticaret Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can’ı makamında ziyaret etti. Afşin Ticaret Odasının hizmet binasını çok beğendiğini belirten Arıkan, Afşin’e yakışır bir hizmet binası olduğunu da dile getirdi. ATO Başkanı Bekir Sıtkı Can’dan da tam destek alan Arıkan hizmetleri ve sorunları STK’larında içinde bulunduğu geniş oturumlarla yapacaklarını kaydetti. 
Afşin ziyaretinin ardından Elbistan’a geçen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan İlçe Başkanı Yunus Kağan Kısaca, Kadın Kolları İlçe Başkanı Elif Aynur Soydan, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Talip Karaç, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle temsilcilerine seslendi.

Arıkan; “biz bir ekip ruhu ile çalışacağız. Elbistan gerçekten Türkiye’nin bir çok ilinden büyük bir ilçemiz. Buradaki OSB’nin kuruluş çalışmaları tamamlandı ve iş dünyamız yatırımlarını buraya yönlendirerek bölge ekonomisine katkı sağlayacak. Biz burada sadece ekonomik anlamda yükselmeyi hedeflemiyoruz, eğitim ve kültür alanında da daha ileriye gitmemiz için çeşitli çalışmalarımız olacak. Bu konuda da sizlerden destek istemeye geldik” diye konuştu.

Elbistan’ın ardından İlçe gezisini Nurhak’la tamamlayan Arıkan, ekibiyle birlikte uzun bir yolculuğun ardından Nurhak ilçe teşkilatıyla buluştu. İlçe teşkilatı tarafından ilgi ile karşılanan Arıkan, İl Genel Meclis Üyeliği yaptığı dönemlerde Nurhak’ın beldelerine hizmet noktasında emekleri olduğunu hatırlatarak bu hizmetlerin devamına talip olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318