Akpınar; Siyaset İle İş Dünyası Et Tırnak Gibidir

Geçtiğimiz günlerde yerel basına verdiği demeçte, Kahramanmaraş’ın hak ettiği hizmetleri alamadığını söyleyen MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar, bu kez de, siyaset ve iş dünyası arasındaki gerginliğe değinerek, yine gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Akpınar; Siyaset İle İş Dünyası Et Tırnak Gibidir
 İşte, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’ın o açıklaması;

“Son yaşanan hadiselerin hepsini, kamuoyundan da takip ettim, yazıları da okudum, bir kere değerli bir işadamımızın, iş sağlayan, şehrin gelişimi için parasını, emeğini Kahramanmaraş harcayan işadamlarına bu yaklaşım sergilenmesini tasvip etmiyorum.

Başlıca sebebi şu, şehrimizin değerli işadamları, bazı kişiler, isimi vermeye gerek yok, bu kişiler üzerinde oynanan ve kurulan bir takım tezgâhların, birtakım çekilen resimlerin kamuoyuna farklı yansıtılması, farklı gündem oluşturma çabalarını kesinlikle doğru bulmuyorum.

Sanayici ve işadamlarımız bizim için değerli insanlardır.  Hiçbirini bir diğerinden ayırmamız mümkün değil. Kimsenin dünya görüşüne karşı değiliz, üstelik de saygı duyuyoruz.

Çünkü o değerli işadamları, Kahramanmaraşlıya iş imkânı sağlıyor, gelişen sanayisine katkı veriyorlar. Haliyle şunu söylemek istiyorum, bazı yerel yöneticiler, Kahramanmaraşlı sanayici ve işadamları ile uğraşmak yerine, Kahramanmaraş’ın  gelişmesi için, devlet yatırımlarını alması için, bu zamana kadar ne yaptılar.

İşadamları Kahramanmaraş’ın gelişmesi içini bütün emeklerini, sermayelerini Kahramanmaraş için kullandılar. Kahramanmaraş’a bu yöneticiler, yerel yöneticiler ya da farklı kişiler, hangi yatırımların gelmesi için hangi hizmeti verdiler, kime aş ve iş imkânı sağladılar.

Benim teşkilat binama her gün insanlar geliyor, ilaç alamayan, iş imkânına sahip olamayan insanlar geliyor. Kısaca şunu söylemek istiyorum, lafla peynir gemisi yürümez.” diye konuştu, siyaset ile iş dünyasının etle tırnak gibi olduğunu, bu şehirde yaşayan insanların birbiriyle kardeş ve dost olmak gibi mecburiyetlerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2015, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER