AK Parti'nin 5 İlçe Başkanı Görevden Alındı

AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, görevden alınan Elbistan, Göksun, Çağlayancerit, Ekinözü ve Nurhak ilçe başkanlarıyla basın toplantısı yaptı.

AK Parti'nin 5 İlçe Başkanı Görevden Alındı
AK Parti Genel Merkezi'nce, Kahramanmaraş'ın Elbistan, Göksun, Çağlayancerit, Ekinözü ve Nurhak ilçe başkanları görevden alındı.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, görevden alınan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, Ekinözü  İlçe Başkanı Bünyamin Şakalar, Çağlayancerit İlçe Başkanı Veli Çetinkaya, Göksun İlçe Başkanı Mehmet Akif Bolat ve Nurhak İlçe Başkanı Baki Kurt ile yaptığı basın toplantısında, görevden almaların genel merkez tarafından uygulandığını, yeni ilçe başkanlarını da yine genel merkezin mülakat sonrası atayacağı bilgisini verdi.

Görevden alınan ilçe başkanlarına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Özdemir, “Bu arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Hem kongrenin hazırlık süreci hem de aday belirleme sürecinin genel merkezin bizzat kendi kontrolünde yapıldığını ifade eden Özdemir, "Arkadaşlarım da yanımda, onlar benim yol arkadaşlarım. Onun için onlarla birlikte basının huzuruna çıkmak istedim. Bu arkadaşlarımız bugünden sonra yeni arkadaşlarımıza görevlerini devredecekler. Onlar da yine partimizin çıtasını ellerinden geldiğince, başarılı bir şekilde götürmeye çalışacaklar. Ben şunu söyleyebilirim, bu beş arkadaşımızla da uzun süredir çalışıyorum. İl başkanı olmadan önce de il başkan yardımcılığı dönemimde de, seçim çalışmalarımızı ben bu arkadaşlarımızla yaptım. Bu arkadaşlarımıza genel merkezimiz teşekkür etti. Bundan sonra da yine onlarla istişare ederek belirleyeceğimiz yeni arkadaşlarımız olacak" diye konuştu.

Özdemir, 5 ilçe başkanının, AK Parti'nin partinin kurumsal, ahlaki ve partinin sosyolojik yapısına aykırı hiçbir eylem ve hareketlerini şimdiye kadar görmediğini söyledi.

30 EYLÜL’DE TARIM ÇALIŞTAYI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın partinin grup başkanvekili olarak kente ilk geldiğinde "Kahramanmaraş'a yeniden hayat etmek" konulu projesiyle, çalıştaylar yaparak Kahramanmaraş'ın geleceğine yön vermeye çalıştıklarını dile getiren Özdemir, şimdi buna yeniden hız verdiklerini söyledi.

30 Eylül'de Tarım Çalıştay'ı ile başlatacakları projenin, daha sonra Ulaştırma, Çevre Şehircilik ve Gençlik ve Spor Çalıştay'ı ile devam edeceğini dile getiren Özdemir, bunların hepsinin Kahramanmaraş için önemli olduğunu söyledi.

Daha önceki çalıştaylarda planladıkları şeylerin yüzde 95'ini gerçekleştirdiklerini belirten Özdemir, şimdi yeni planlamalar yeni ufuklar açacaklarını, bunlarla ilgili de çaba sarf edeceklerini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER