Ak Parti İçin Yolun Sonu Görünüyor!

30 Mart mahalli seçimlerine sayılı günler kala, siyasetin üslubu da değişmeye, eleştirilerin tonu artmaya başladı.

Ak Parti İçin Yolun Sonu Görünüyor!
 Geçtiğimiz hafta sonu, Trabzon Bulvarı üzerindeki seçim bürolarının açılışı için şehrimize gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı,  Gaziantep Büyükşehir belediye eski başkanı Celal Doğan seçim bürosu açılışının onur konuğu olarak bulunurken, ilk konuşmacı olan CHP İl Başkanı Esat Şengül, efsane başkan Celal Doğan’ın geldiğini partililerine müjdeled0 burada genel politikadan söz etmeyip, projelerin dillendirilmesinin daha doğru olduğunu dile getirdi, bunu da başarabilecek yegâne ismin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ünal Ateş olduğunu söyledi.

İktidarı ve hükümeti “Yolun sonu görünüyor” türküsü üzerinden eleştirirken, bu iktidarın ekonomi, sağlık, eğitim ve sosyal yapıyı yanında, ülkenin dış itibarının da sıfırladığını, alaşağı edildiğini dile getirdi, “Artık bu iktidar yolun sonuna geldi, en kısa zamanda gidecekler, kaçacaklar” dedi.


TÜRKİYE’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK BİR SEÇİM BU!

Sonra alkışlar eşliğinde CHP Milletvekili Durdu Özbolat seçim otobüsünün üzerine geldi. Herkesi selamladı, seçimlere 27 gün kaldığını belirterek, bu seçimin Türkiye’nin ve Kahramanmaraş’ın kader seçimi olduğunu söyledi, iktidarın artık yol ayrımında olduğunu iddia ederek, rüşvet ve yolsuzluk batağına saplanan iktidarın bir gün bile iktidarda kalmasının zararlı olduğunu belirtti. “Başbakan sayın Erdoğan yolsuzluğun ve rüşvetin batağına saplanmışken, bu ülkede daha fazla başbakanlık yapamaz hale gelmiştir. Daha düne kadar çocuklarını okutamazken, burslarla eğitimlerini tamamlarken, bugün servet içinde yüzdüklerini bilmeyen kalmadı. Bugün dünyanın en zengin çocukları haline geldiler. Bir küçük gemicikleri vardı, bugün ada satın alacak, vakıf kurup trilyonları götürecek duruma geldiler. Her şeyi yaptılar, yapıyorlar, sonra da bunu paralel yapıya bağlıyorlar. Ne derseniz deyin, hangi kılıfı uydurursanız uydurun, hırsızlık damgasından kurtulamayacaksınız. Medyaya yansıyan telefon görüşmeleri sizleri rahatsız etmiyor mu?” diye konuştu ve iktidarın yargıyı, polisi itibarsızlaştırdığını, demokrasinin sıfırlandığını ileri sürdü, yetim hakkının öneminden söz etti, sonra da yine partililerine seslenerek, sandığa sahip çıkmalarını istedi.

Konuşmasının ardından seçim otobüsü önündeki yüzlerce vatandaşa karanfil dağıttı.


DOĞAN: “ARTIK KAHRAMANMARAŞ’LININ BİR ‘DUR!’ DEME VAKTİ GELMİŞTİR”

Gaziantep Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Celal Doğan yaptığı konuşmada: “Kahramanmaraş Halkı Milli Mücadele yıllarında üstün bir başarı göstermiş ve Kendini Kurtaran şehir olarak tarihe geçmiştir. Ben Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütürken şehrimizde yüzün üzerinde Fabrika vardı. Görevi devrettiğimde bu sayı 500’ün üzerindeydi. Bizim orada Şahin Tepesi var oraya çıkar şehri izlerdim.

Kahramanmaraş’ta bugün Trabzon Caddesini kapattığın zaman trafik allak bullak oluyor, miting alanı bile yok gelin birde Antep’i görün. Yıllardır bu ülkede insanları uyutuyorlar. Bizim halkımız neden muhasır medeniyetler arasına giremiyor, çünkü gerici zihniyet var yöneticilerde. Ülkemizde eskiden vergiler hesaplanırdı şimdi ise birde Ak Partinin koyduğu vergileri ekleyip öyle hesabımızı yapar olduk.

Artık Kahramanmaraş Halkının bunlara bir dur deme vakti geldi bu zihniyet artık insanları kandırmaya devam etmemeli. Ne diyor başbakan, “Oğlum Bilal Evdeki Paraları yok et” sonrada bunlar montaj bunlar sabotaj, ben ceza hukuk avukatıyım bunların ney olduğunu iyi bilirim. Gönderirsin krıminale 10 dakikada çıkarırlar gerçek mi sahtemi ortaya” dedi.


ATEŞ: “TRABZON CADDESİNDE BİR TANE RESMİ DAİRE KALMAYACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ünal Ateş ise; Kahramanmaraş Halkından destek beklediğini belirterek; “Ben 1996 yılından buyana İnşaat Mühendisliği yapıyorum eğer seçilirsem Kahramanmaraş’ta Tüm Resmi Kurumları Bir Bina altında toplayıp şehrin trafik yükünü azaltacağım insanlar işlerini bir yerden yaptıracaklar. Şehrimizin trafik sorunu çözmek için yaptığımız projeler arasında birkaç şey daha aktarmak istiyorum; Kapıçam’ı Aksu’ya, Aksu’yu da Kayseri yoluna bağlayan bir çevre yolu projemiz var biz bunları yapacağımızı söylediğimizde lafta kalıyor diyorlar. Bize bu görevi verdiğinizde nelerin değişeceğini hep birlikte göreceğiz” dedi

Kurdele kesiminin ardından açılış töreni son bulurken Adaylar Projelerini anlatmaya devam etti…Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER