Ömer Oruç Bilal Debgici Kongreye Giderken

 AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, bugün düzenlediği basın toplantısı ile 25 Kasım’da İlçe Teşkilatının 2. Olağan Kongresinin yapılacağını ve tekrar aday olduğunu açıkladı.

Başkan Oruç’un, kamuoyu ve basın mensupları için devam edip etmeyeceği merak konusuydu. Bu açıklama üzerine kafalardaki soru işaretleri gitmiş oldu. Zaten daha önce bir sohbet ortamında bu soru sorulduğunda “Benim yerim garanti” demişti.  Kendinden emindi. Öyle de olması gerekiyordu.

Başkan Oruç, her seçimde ilçesinde partisinin oy oranını yükselterek, başarısını ispatlamıştı. Hani bir metal yorgunluğu furyası var ya işte ondan eser yok. Nihayetinde genel merkezde bunu gördü karnesi pekiyi ki “devam” dedi.

Merkez İlçe başkan yardımcılığı yapmış, siyasetin içinde yoğrulmuş, tecrübeli bir ilçe başkanı. Siyasetin kitabını yazar. Ekibi de güçlü. Aynı ekiple devam edip edilmeyeceği soruldu. “Henüz liste belli değil” dedi.

Yeni ekibinde kimler olur bilemem ama bence Şahin Avşaroğlu ve Eray Ersoy mutlaka yine olmalı düşüncesindeyim. Bu isimleri yazıyorum çünkü yakından tanıyorum. Gönülden hizmet eden iki değerli insan. Takdir kendilerinin.

Yaptığı çalışmalardan bahsetti, yeni dönemde çıtayı yükselteceklerini söyledi. 2019 Seçimlerinin önemine değindi.

Evet, 2019 seçimleri çok önemli. Yeni bir sistem, yüzde 50 artı 1 oy alınması gerekiyor. Bunun içinde çok çalışmak ve seçmeni ikna etmek büyük özveri istiyor.  Hem Cumhurbaşkanını seçtirmek, hem de mecliste çoğunluğu sağlamak gerekiyor. Bakalım ne olacak? Hep birlikte göreceğiz.

Diğer yandan bazı dedikodularla ilgili sorular soruldu. Sanki biraz gergin cevap verdi. Çok kişi bu yorumu yaptı. Dedikodulardan bunalmış olmalıydı ki böyle bir hal aldı. Aslında siyasilerimizi dedikodularla yıpratacağımıza hizmet etmesi için destek olsak, yardımcı olsak, yapıcı eleştiriler yapsak, öneriler sunsak, kazanan biz olacağız. Ancak koltukta olan maalesef yıpratılıyor. Özellikle de başarılı olanlar. Çalışmayana kimse ses etmiyor. Ne yazık ki bunu bir türlü aşamadık. Kimse net bir şey konuşmuyor. Aslı olmayan, mişli mışlı şeylerle gıybetten kurtulmak lazım. Bunun zararı hepimize. Bırakalım insanlar çalışsınlar.

Bilindiği üzere Başkan Oruç, ilçe teşkilatını İl Binasından taşıdı yeni bir yer kazandırdı. Geçtiğimiz günlerde bu binayı gezme fırsatı buldum. Kendisi bize binayı gezdirirken sadece bu binada siyaset yapılmadığını söyledi ve çok anlamlı bir hizmete de aracılık ettiğini gösterdi. Öğrencilerin ders çalışabilmeleri için bir sınıf ayrılmıştı. Burada üniversiteye hazırlanan öğrencilere ders veriliyor. Gençler geleceğe hazırlanıyordu. Eğitime hizmet geleceğe hizmettir, Başkan Oruç’u yürekten kutluyorum. Aynı zamanda binanın girişinde vatandaşların vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri kütüphanesi olan bir alan oluşturulmuş.  Yani sadece sıradan bir parti binası değil. İnsana hizmet sunan bir mekan. Yeri gelmişken bu konuya da değinmek istedim.

Başkan Ömer Oruç Bilal Debgici’ye ve ekibine şimdiden hayırlı olsun diyor başarılar diliyorum.

 

 

YORUM EKLE