google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kadınlar Beren Burnu, Erkekler Kerem Kası İstiyor!

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Gündoğan, kendisine gelen kadın hasta kitlesinin en çok Beren Saat'in burnunu, erkeklerin ise Kerem Bürsin gibi karın kaslarına sahip olmak istediğini söyledi.

Kadınlar Beren Burnu, Erkekler Kerem Kası İstiyor!

İstanbul Metropol Doctors’ta muayenehanesi bulunan ve birçok ünlüyü ameliyat eden Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Hakan Gündoğan, güzellik ve sağlıklı yaşam kültürünün etkisiyle estetiğe de olan ilginin arttığını, Türkiye'de en çok burun ameliyatı yapıldığını, meme büyütme, liposuction (yağ aldırma), yüz gerdirme, botoks ve PRP (trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma) uygulamalarının yaygınlaştığını anlattı. Hastaların bilinçlendiğine, ne istediklerini bildiğine dikkat çeken Op. Dr. Gündoğan, "Elinde belli bir ünlünün fotoğrafı ile gelen hasta sayısı azaldı. Bugün istenen daha çok doğal olan ve yapıldığı belli olmayacak tipte ameliyatlar. Yine de oyuncu Beren Saat'in doğal burun şeklini isteyen çok fazla oluyor. Ünlüler arasında “Angelina Jolie dudakları 100 yıl sonra da istenilen dudak olacaktır” diyen Op. Dr. Gündoğan, Jennifer Lopez poposu isteyen hastalar oluyor ama bu Latin halkına özgü bir şey. Eskiye oranla Popo estetiğine de ilgi arttı. Brezilya usulü popo dikleştirme ile üst kısma yağ enjekte ediliyor. Daha büyük değil ama daha dik ve kalkık popolar elde ediliyor”.

 

Op. Dr. Gündoğan, erkeklerin özellikle spor salonlarında kullandıkları ilaç ve hormonların yan etkilerinin ciddi sağlık sorunlarına hatta ölümlere yol açtığını hatırlatarak, "Fit görünmek isteyen erkekler karın bölgesinde baklava görünümlü kas istiyor. Kerem Bürsin tarzı baklava kasları için geliyorlar. Erkeklerde de göğüs implantları yaygınlaştı. Erkeklerde burun estetiği çok yapılıyor. Yönetici, aktör ya da hayatını yüzünden kazanan erkeklerde özellikle göz kapağı estetiği sık uygulanıyor. Göz kapağı yorgun ve mutsuz bir ifadeye yol açtığı için performans sanatlarıyla ilgilenen kişilere sık yapıyoruz".Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER