Çuhadar ve Çiçekçi Ailesinin Mutlu Günü

İş adamı Emrullah Çuhadar ‘ın oğlu Ali ile iş adamı sanayici Ali Çiçekçinin kızı Semra Çiçekçi “Çuhadar” , Arsan da düzenlenen düğün töreni ile dünya evine girdi.

Çuhadar ve Çiçekçi Ailesinin Mutlu Günü
Gülten ve Emruhlah Çuhadar ile Meral ve Ali Çiçekçi : Arsan Center Laleden Düğün salonun kapısında dostlarını karşılayarak, oturacakları yerlere kadar iştirak ettiler, düğün yemeği “Velimeye “ aldılar..
     
Kahramanmaraş’ta ki sanayici, iş adamı ve siyaseti dünyasını bir araya getiren yılın düğününde davetliler yerlerini alması ile Şanlıurfa sıra gecesi ekibinin söylediği yöremiz türküleri ile velime yemeği yendi..
   
Bin bayan bin erkek yaklaşık 2 bini aşkın davetliye  verilen düğün yemeği “Velime” den sonra Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek , çifttin nikahını kıydı.YILIN DÜĞÜNÜNDE NİKAH TÖRENİ
Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçe belediye başkanı Hanefi Mahçiçek, resmi nikah töreni için salonda yerini alması ile nikah törenine geçildi.
     
Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Veysi Kaynak, MKY üyesi Metin Doğan, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Kahramanmaraş İl başkanı Ahmet Güngör, Başkan Yardımcısı Mehmet Beşen, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilel Debgici , Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş gelin ve damadın nikah şahitliğini yaptı.
     
Başkan Hanefi Mahçiçek: “ Çiçekçi ve Çuhadar ailelerinin mutlu günlerinde nikah töreni için toplanmış bulunuyoruz, Semra ve Ali Çuhadar çiftçi belediyemize yaptığı müracatta evlenmek istediklerini beyan etmişler..
     
Yapılan araştırmada evlenmelerine mani bir hallerinin olmadığı anlaşılması üzerine, değerli bakanımız Veysi Kaynak ve şahitlerin huzurunda nikah kıyacağız..
     
Medeni kanunun bize verdiği yetkiye dayanarak bu gençleri evlendiriyorum, sizlerde şahit oluyormusunuz diye sordu..
     
Evet cevabı üzerine , Gelin Semra ile Damat Ali Çuhadar’ın da evet demesi üzerine başkan şahitlere imzalarını attırdı..
     
Sonra kısa bir konuşma yapan Başkan Hanefi Mahçiçek: “ Aile çok önemli, gelecek nesillerimizin sağlıklı olması için köklü ailelere ihtiyaç var, Anne ve Baba olmak çok önemli, gelecekte bu ülkeyi yönetecek nesilleri yetiştirme yeni ailelerimize düşüyor, bu bağlamda, Çuhadar ve Çiçekçi ailesi akraba oldu kendilerinin kutluyorum,” dedi.
   

 
BEŞ ÇOCUK İSTİYORUM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en az 4 çocuk istiyorum kampanyasına Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak da katıldı.
     
Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak, evlilik Cüzdanını Semra Çuhadar’a vererek, “ Evlilik, karşılıklı anlayış sadakat demektir, Çuhadar ailesi ile Çiçekçi ailesi akraba oldu, her iki ailemizi de tebrik ediyorum.. en az 5 çocuk olmak üzere hayırlı güzel evlatlarınızın olmasını diyorum, Allah hayırlı eylesin, ” dedi.
     
Kaynak: “ Evlilik evet deme ile başlayan bir ömür boyu süren bir olaydır.. Bir birimizi iyi anlayarak biz birimizi sevmemiz gerekir..
   

 
Gençler öncelikle ailelerinizi iyi sevin, herkes bir birinin anne ve babalarını, kardeşlerin tüm akrabalarının canı gönülden severek , sevgi saygi, sadakat göstermesi ile evlilik müessesesi çok daha güzel oluşur, güzel çocuklar meydana gelir vatana millette hayırlı evlatlar yetişir..
     
Her iki aileye söylüyorum: bir birinizi sevin akraba olduğunuz , gemikle et gibi bir birinize yapışınız,” diye konuştu.
     
Daha sonra ise evlilik cüzdanını Semra Çuhadar’a vererek tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER