banner998

Milyonlarca İnsanın Gözü Bugün Onikişubat’taydı

Onikişubat Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 28 Nisan Cumartesi günü down sendromlu çocukları Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda düzenlediği programda sosyal medya fenomenleriyle bir araya getirdi.

Milyonlarca İnsanın Gözü Bugün Onikişubat’taydı
 Programa Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürü M.Emin Akkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Down Sendromlular Derneği Başkanı Zeynep Yerhan, Melek Çocuklar Derneği, down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı.

Program açılışında konuşma yapmak üzere sahneye davet edilen Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, şu açıklamalara yer verdi.

“ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Piazza Alışveriş Merkezi’nde küçükte olsa bir etkinlik yaptık. Ben istedim ki bu güzel bayramı çocuklarımız bir kez daha yaşasın. Bu bağlamda bugün çocuklarımız ve ailelerimizle birlikte inanıyorum ki güzel bir zaman geçireceğiz. Onikişubat Belediyesi olarak down sendromlu çocuklarımız için bir eğitim alanı inşa ediyoruz. İnşallah Down, Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezimizi çok yakında hizmete açacağız. Bunun yanında engelli çocuklarımız için Kısa Süreli Yaşam Merkezimizin inşaatı devam ediyor. Yakın zamanda inşallah hep beraber onun açılışını da gerçekleştireceğiz. Gördüğünüz gibi bu ülkenin insanlarının çok farklı katmanları var. O Farklı katmanların birbiriyle beraber güzellik ve uyum içerisinde, karşılıklı anlayış içerisinde yaşamasını temin etmek istiyoruz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, aileler bizim ailelerimizdir. Onlara farklı gözle bakmak yerine, muhabbet gözü ile bakmamız gerekmektedir. Biz belediye olarak bu noktada elimizden geleni yapacağız inşallah. Hepiniz hoş geldiniz. Hepinize güzel vakitler geçirmenizi temenni ediyorum.”

Başkan Mahçiçek’in konuşmasının ardından ilk olarak Onikişubat Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile başlayan etkinlik, animatör tarafından çeşitli oyunlar oynanarak devam etti.

Sosyal medya fenomenlerinden milyonların takip ettiği isimlerde Onikişubat Belediyesi’nin davetlisi olarak Kahramanmaraş’a geldi. Cumali Ceber adıyla ünlenen Halil Söyletmez, Odun Herif adıyla ünlenen Kadir Doğrubakar ve Baho gibi önemli isimlerinde yer aldığı etkinlikte, çocuklarla fenomenlerle bir arada eğlence dolu dakikalar yaşayarak, milyonlarca kişinin takip ettiği hesaplardan canlı yayın yaptı.

Daha sonra sergilenen Hacivat ve Karagöz oyununu çocuklar hayranlıkla izledi. Ardından Onikişubat Belediyesi’nin hem eğlendiren hem geliştiren oyunlarından biri olan Plus Plus Etkinliği gerçekleştirildi. Ailelerin de dâhil olduğu oyunlarda çocuklar palyaçolarla doyasıya eğlendi.

Sahne oyunlarına katılan minikler tek ayaküstünde durma, bardak kule yapma, çember atma gibi oyunlarla birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Yarışma sonucunda çocuklara hediyelerde verildi.

Daha sonra Onikişubat Belediyesi tarafından alana kurulan şişme oyun parkurunda çocuklar doyasıya eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER