Türkoğlu Belediyesi 4.Ulusal Sanat Çalıştayı Başladı

Türkoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Ulusal Sanat Çalıştayı, Türkiye’nin farklı illerinden gelen 18 resim sanatçısının katılımıyla başladı.

Türkoğlu Belediyesi 4.Ulusal Sanat Çalıştayı Başladı

Sanat Çalıştayına katılan 18 ressam, Kahramanmaraş ve Türkoğlu'nda tarihi su değirmeni, Beyoğlu Bababurun Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Yedi Güzel Adam Müzesi, Germenicia Antik Kent Müzesi, Gavur Gölü ve Taş Köprü gibi tarihi ve doğal güzellikleri yerinde gezerek incelediler.

Çalıştaya katılan tüm resim sanatçılarına teşekkür eden Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş konuşmasında; “Türkoğlu Belediyesi olarak sanatsal faaliyetlerimizi devam ettirerek, ilçemizi sanat şehri yapacağız.

Sanatçılar, İlçenin ve Kahraman Şehrin kültürünü ve değerlerini gezerek gördükleri güzellikleri tuvallerine resim olarak yansıtacaklar.

Belediyecilik park yapmanın, yol yapmanın yanı sıra, sanatsal faaliyetlerimizde de öncü olarak gençlerimizi ve vatandaşlarımızı sanata yönlendireceğiz. Bu doğrultuda özellikle İlçemizdeki gençlerimizi sanatçılarımızla buluşturuyoruz.

Çalıştayımıza katılan değerli Gültekin Akengin, Bünyamin Balamir, Gülay Birben, Mehmet Ali Büyükparmaksız, Birsen Çeken, Nilgün Ayşecik Çevik, Ali Düzgün, Tülay Deniz Gümüş, Serkan İlden, Ali İrgin, Sait Işık, Ziver Kaplan, Gamze Kılıç, Ali Koç, Bünyamin Küçükkürtül, Kadir Şişginoğlu, Ahmet Türe ve Küratörümüz Mehmet Akif Orçan sanatçılarımıza başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

4.Ulusal Sanat Çalıştayı 10-14 Haziran tarihleri arasında belediyemizde devam edecek olup, tüm hemşehrilerimizi de Resim Çalıştayımıza davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER