google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Anadolu Sanat Galerisi Açıldı

Anadolu Sanat Galerisi açılışına katılan Başkan Mahçiçek: “Evrensel bir dili olan müzik, ruhun gıdasıdır” dedi.

Anadolu Sanat Galerisi Açıldı

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Tekerek Yolu üzerinde bulunan Anadolu Sanat Galerisi’nin açılışı Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Anadolu Sanat Galerisi Sahibi Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Mezunu Harun Çevik’e “sen çal ben dinlerim, Müzik Zihin açar” diyen Başkan Mahçiçek; “Evrensel bir dili olan müziğin ruhun gıdası olduğu tartışılamaz. Çok güzel ve keyifli bir açılış oldu. Toplu olarak birleşebildiğimiz en muhteşem mecra evrensel değerlerdir. Özellikle müzik gibi ruhu derinden etkileyen ezgiler dil, din ve ırk gibi kavramlara takılmaksızın birçok kesimi bir arada tutmaya yetiyor. Müziğin tarihten günümüze gelişimi ve hatta şifa olarak kullanımı bu mecranın genel kültürümüzdeki önemini tartışılmaz kılıyor. Bu Bağlamda yeni işyeriniz Kahramanmaraş’ımıza Onikişubat’ımıza, geleceğimizin yeni nesillerine hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

HEM EĞİTİM HEM DE SATIŞ OLACAK!

Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Harun Çevik, “Sevdiğim mesleği Kahramanmaraş’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Burada iş yerimizin açılışına katılan Başta Onikişubat Belediye başkanımız Hanefi Mahçiçek başkanımıza ve burada bizleri yalnız bırakmayan Müziksever halkımıza çok teşekkür ediyorum. Burada hem eğitim verilecek, hem de ürün satışları olacak. İnşallah bir eksikliği Kahramanmaraş’ta gidermiş oluruz” dedi.

TÜRK KÜLTÜRÜNE YÖNELİK TEMEL ATMAYA ÇALIŞIYORUZ

Sevdiği mesleği icra etmenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Harun Çevik, “Ben Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunuyum. Kahramanmaraş’a döndükten sonra bayağı bir eksiklik olduğunu fark ettim ve özellikle çocukların eğitim konusunda hem fiyatlar fahiş, hem fiyattan ilerliyor, hem eğitim sisteminde rota sistemini öğretmeden Do anahtarının O diyerek yazaraktan gösteren insanlar gördük.

Bizim 10 kişilik bünyemizde hoca var. Özellikle çocuklar için nota sistemini öğreterek bütün enstrümanların dersini nasıl olması gerektiği şeklinde ilerliyoruz. Sadece Müzik değil, Türk Halk Oyunları, Halk dansları, diğer sanat dalları, Resim gibi. Bunlara ait hocalarımız var. Onlarla birlikte Bütün Türk Kültürü ile alakalı ne varsa burada hepsinin temelini atmaya çalışıyoruz. İş Yerimizde Bağlamamız var, Saz, Kopuzumuz var diğer ritim aletlerimiz var, Bendrimiz var, davullarımız var, Kaval, Mızıka gibi aletlerimiz var. İnşallah çok güzel bir sanat merkezi kurduk. Burada işimizin hayallerimizdeki gitmesini istiyoruz.

Kahramanmaraş’a çok faydalı olacağımızı düşünüyoruz. İş yerimizde hem satış olacak hem de eğitim düzeyinde ilerleme olacak. Satış konusunda fazla kar marjı düşünmeden ürünlerimizi satışa çıkartacağız. Biz satış yaparak alanımızı genişletmek istiyoruz. Biz Başlangıç yapmak istedik, inşallah Kahramanmaraş adına önemli bir adım olur” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER