google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Vali Özkan’ın Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası Verilişinin 95. Yıl Dönümü Mesajı

Kahramanmaraş Valisi Vahdeddin Özkan Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası verilişinin 95. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Vali Özkan’ın Kahramanmaraş’a İstiklal Madalyası Verilişinin 95. Yıl Dönümü Mesajı

Vali Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sergilediği kahramanlık örneği ile vatanına ve bayrağına olan sevgisini tüm dünyaya göstererek destan yazan, birlik ve beraberliği ile de Anadolu’ya cesaret veren bir şehre hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

Maraş; tüm zorluklara rağmen kutsallarına sahip çıkmıştır. Düşman işgaline son veren ecdadımız, aynı zamanda tüm dünyaya örnek olacak eşsiz bir kahramanlık örneği göstermiştir.

Kahraman şehrimizin bu anlamlı mücadelesi, TBMM tarafından üstün başarı olarak görülmüş, 5 Nisan 1925’te İstiklal Madalyası verilerek bu büyük zaferimiz taçlandırılmıştır.

Ecdadın bu amansız mücadelesi, başarısı, azmi, kararlılığı, birlik ve beraberlik ruhu, bizlere de örnek olmalı, bu ruhu gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmalıyız.

Bu vesileyle şehrimize “Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası” verilişinin 95. yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu gururu yaşatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER