google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Vali Coşkun : Karla Başarılı Bir Mücadele Ettik

Küresel Gazeteciler Konseyi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile çıkarılan Küresel Medya Dergisini KGK İl Temsilcisi Bekir Doğan Vali Ömer Faruk Coşkun takdim etti.

Vali Coşkun : Karla Başarılı Bir Mücadele Ettik

Bir haftadan beri devam eden Kar’a ilgili açıklama yapan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun: “ Valiliğimiz, Kahramanmaraş Büyükşehir  Belediyesi , İlçe Belediyelerimiz, Kaymakamlarımız uyum içinde çok güzel karla mücadele ettik, üç defa yolları biz açtık kar geri kapattı,” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Küresel Gazeteciler Konseyi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile çıkarılan Küresel Medya Dergisini KGK İl Temsilcisi Bekir Doğan Vali Ömer Faruk Coşkun takdim etti.

KGK Kahramanmaraş İl Temsilciliği olarak üyelerinden  Halil Hınaz, Fatih Eskalen, İlker Yiğen ile Vali Ömer Faruk Coşkun makamında ziyaret ettik.

İl Temsilcisi Bekir Doğan : “ KGK olarak 45 Ülkede temsilciliği, 81 ilde il temsilciliği bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi Küresel Medya dergisi , İngilizce Türkçe olarak yayınlanan Dergimiz Büyükelçiliklerimize, Konsolosluklarımıza , saygın iş yerlerimize ücretsiz olarak dağıtıldığını , bu sayıda Kahramanmaraş’ın tarihi ve turistlik yerlerini tanıtan özel sayfası hakkında bilgi verdi..

 Kahramanmaraş Velisi Ömer Faruk Coşkun, Yerel Medya Başkanı İsrafil Avcı başta olmak üzere KGK üyelerinden güzel dostları olduğunu ifade ederek: “ Son 54 yıldan bu yana en uzun süreli ve yoğun kar yağışı sebebi ile bir Vali Yardımcısı başkanlığında afet kiriz yönetim merkezi oluşturduk, ilçe kaymakamlarımız, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyelerimiz hep beraber el ele vererek, sen ben demeden kapanan 910 kırsal mahalle yollarını, ilçe ve merkezde ana caddelerle, ara sokakların açılması için yoğun bir çaba harcadık.. Mesai gözetmeksizin gece gündüz çalışan kamu görevlileri ve personeline teşekkür ediyorum..

Vali Coşkun : Kar yağışı günlerce sürmesi sebebi ile açtığımız yollar kapandı , yeniden açtık yeniden kapandı , tekrar açtık dolayısı ile üç defa yolları açtık tuzlama yapıldı..

Karla mücadele fiziksel olarak yapıldı , öz verili çalışma oldu.. ama elde olmayan olumsuzluk olmadı mı ? oldu:  bir çatının çökmesi sonucu bir bayan çatı altında kalarak vefat etti , yanındaki çocuk yaralı durumu iyi.. bir çok sundurma ve çatı kar yüküne dayanamayarak çöktü çok şükür can kayıbı ve yaralanma yok..

Kadıoğlu çiftliği bölgesinde 100 yakın çiftçimizin serası büyük zarar gördü, Milletvekillerimiz uğraşıyorlar bunlara bir maddi destek verilecek.. bunu mücadelesini veriyoruz..

Vali Coşkun: “ Kadıoğlu çiftliğinde ki seralar Kahramanmaraş’ın değil bölgenin domates, biber, başta olmak üzere sebze ihtiyacını karşılıyordu.. seraların yıkılması ile özellikle bölgeye has domates seraları büyük zarar gördü , bir süre o domatesleri yiyemeyeceğiz,” dedi..

    12 Şubat Hazırlığımız Başladı..

Kahramanmaraş’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102 yılı sebebi ile düzenlenecek törenlerin hazırlıklarını başladığını ifade eden Vali Ömer Faruk Coşkun: “ Pandemi süresince yapılamayan Kurtuluş Bayramı, Kahramanmaraşlıların değimi ile Çete Bayramı kutlamaları için komisyonumuz çalışıyor 6 Şubat 2022 günü den başlayarak etkinliklerimiz 12 Şubat 2022 gününe kadar devam edecek.. Hedefimiz gelenek ve göreneklerimiz yaşatmaktır.. O ruhu gençlere aktarmaktır..” diye konuştu..

Küresel Gazeteciler Konseyi İl Temsilcisi Bekir Doğan, üyeler Halil Hınaz, İlker Yiğen, Fatih Eskalen ziyaretinden çok memnun kaldığını önümüzdeki süreçte geniş katılımlı basın toplantısı yapacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER