google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Tarım Danışmanlarının Ücretleri Asgari Ücretin Üzerinde Olmalı

Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Kırbaş, Tarımsal Danışmanlık hizmeti veren meslektaşlarının ücretlerinin asgari ücretin üzerinde olması gerektiğini söyledi.

Tarım Danışmanlarının Ücretleri Asgari Ücretin Üzerinde Olmalı

ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Kırbaş, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerine Destekleme Ödemesi Yapılması Hakkında Tebliğ’in henüz çıkmadığını belirterek, Tarımsal Danışmanlık hizmeti veren meslektaşlarının ücretlerinin asgari ücretin üzerinde olması gerektiğini söyledi.

Başkan Kırbaş yaptığı açıklamada, geçen yıl açıklanan ücretlerin asgari ücretin bile altında kaldığını, Tarımsal Danışmanlık Hizmeti veren meslektaşlarımızı istihdam eden oda ve birliklerin maddi açıdan bu farkları kapatmada zorlandığını, 4250 TL olarak açıklanan asgari ücretin çok üzerinde bir rakamın açıklanması gerektiğini bildirdi.

Çalışma şartları ve özlük hakları bakımından da iyileştirilmelerin yapılması gerektiğini ve Tarım Danışmanı olarak bilinen arkadaşlarının sahayı en iyi bilen, tecrübeli personel olarak çalıştıkları oda ve birlikler bünyesinde Taşra Teşkilatında çalışan Tarım ve Orman Bakanlığı personeli olarak kadroya alınmaları gerektiğini bildirdi.

ZMO Başkanı Mustafa Kırbaş, bu konuyu ısrarla takip edeceklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318