Tarihi Kahramanmaraş Kalesi Açılıyor

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinden açıklama geldi; restorasyon çalışması tamamlanmasına ve teslim tarihi üzerinden 10 ay geçmesine rağmen bir türlü açılamayan Tarihi Kahramanmaraş Kalesi’nin kapıları ziyaretçilere açılıyor.

Tarihi Kahramanmaraş Kalesi Açılıyor

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden konuyla ilgili basın açıklaması gönderilerek, kısa zamanda Tarihi Maraş Kalesi’nin açılacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak milletimizin talep ve beklentilerini dinlemek ve gündeme gelen konularda gerekli araştırmayı yaparak topluma sağlıklı bilgi ulaştırmak ve aksayan bir yön var ise müdahil olmak, bundan öncekilerde olduğu gibi bundan sonra da öncelikli görevimiz olmaya devam edecektir.

Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızın girişimleriyle Kahramanmaraş Kalesi’nin açılması İçin gereken çalışmalar başlatıldı.

Kahramanmaraş’ta turizm potansiyeli açısından önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş Kalesi restorasyon ve çevre düzenlemesi projesi kapsamında halı hazırda ziyarete kapalı duruyor.

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunda “Bayrak Olayı” Anadolu'da Milli Mücadelenin fitilinin ateşlenmesiyle de öne çıkan, kent merkezine hakim tepede bulunan kalemiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda restore edilmişti.

Tarihi Kahramanmaraş Kalemizin peyzaj çalışmasını da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz yapacak, en kısa sürede şehrimizin ve şehrimizi ziyarete gelen turistlerin ziyaretine açılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1059