google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Suriyelilere Tepki Yürüyüşü

Bir gurup genç, Suriyeli mülteciler aleyhine protesto girişiminde bulundular. Polis her iki guruba da herhangi bir şiddet uygulamazken, Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, Çadırkent’e gitmek isteyen protestocuları sükûnete davet etti, olaysız bir şekilde dağılmalarını istedi.

Suriyelilere Tepki Yürüyüşü
 16 bini Çadırkentte olmak üzere, Kahramanmaraş’ta toplam 52 bin Suriyeli mültecinin yaşadığı bilinirse, kentin muhtelif yerlerinde işyeri açmaları, devletin her türlü imkanlarından yararlanmalarına rağmen, zaman zaman gergin anlar yaşanması, hadiselerini patlak vermesi, geliyorum diyen tehlikenin boyutunu gösterirken, Kahramanmaraş halkı büyük tepki göstermeye devam ediyor.

Kahramanmaraş’a geldikleri günden bu yana, cinayet, gasp, fuhuş, hırsızlık, tehdit-şantaj ve uyuşturucu kaçakçılığı vs. her türlü vukuatı işleyen Suriyelilere olan tepki her geçen gün çığ gibi artıyor ve daha da tehlikeli boyut alıyor.

MARAŞ AYAĞA KALKTI!

Büyük bir gurubun kimisinin mülteci, kimilerinin sığınmacı, kimilerinin de misafir dediği Suriyelilere karşı adeta ayaklanan Kahramanmaraşlılar, yerel yöneticiler ve  bürokratlar aleyhine de tezahüratta bulundular.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2014, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1319

banner1318