google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Şahbazlı; Bayrak Namustur, Şereftir, Uzanan Elleri Kırarız

Kahramanmaraş-Azerbaycan Kültür Ve Dayanışma Topluluğu başkanı, AzeDer İl Eş Temsilcisi Tural Şahbazlı Diyarbakır Lice’de 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki Türk bayrağının indirilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

Şahbazlı; Bayrak Namustur, Şereftir, Uzanan Elleri Kırarız

İlk Önce Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü kapalı atış poligonunda  yaşanan elim kazada şehit olanlara Allah`tan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk milletine başsağlığı dilediğini belirten Şahbazlı, daha sonra Diyarbakır Lice’de 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki Türk bayrağının indirilmesi olayını değerlendirerek: “Kimsenin ülkenin huzur ve istikrarını bozmaya hakkı yoktur”-dedi.

Bayrakların milletlerin ve halkların istikrar ve bağımsızlığını simgeleyen bir sembol olduğunu belirten Şahbazlı sözlerine şöyle devam etti:  “Bağımsızlık, hürriyet ve istikrarımızın sembolü olan ay yıldızlı bayrağımıza yapılan menfur saldırıyı esefle kınıyorum. Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Alevisi, Sünnisi ile aynı cephe de Vatan için savaşmış binlerce Şehitimizin al kanı ile yoğrulan al bayrağımızın Türk milleti varoldukça dalgalanacağından kuşkumuz yoktur.”Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER