google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Nişan Merasiminden Sonra O Mahalle Karantinaya Alındı

Karantina tedbirleri uygulanan Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı Hüyüklü mahallesinde korona virüs testi pozitif çıkan kişilerin 5 gün önce yapılan bir nişan merasimine katıldıkları ortaya çıktI.

Nişan Merasiminden Sonra O Mahalle Karantinaya Alındı

Karantina tedbirleri uygulanan Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı Hüyüklü Mahallesi'nde korona virüs testi pozitif çıkan kişilerin aynı nişan merasimine katıldıkları ortaya çıktı. 

Afşin Hıfzıssıhha Kurulu, korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Hüyüklü mahallesine giriş ve çıkışları yasakladı. Karantinaya alınan Hüyüklü Mahallesi'nde ilk olarak 4 daha sonra da 3 kişinin testleri pozitif çıktı. Pozitif çıkan vakaların tamamının yaklaşık 5 gün önce Afşin ilçe merkezinde aile arasında yakın akrabalar arasında yapılan nişan merasimine katıldıkları ortaya çıktı.

Jandarmanın bütün giriş-çıkışları kapattığı Hüyüklü Mahallesi'nde filyasyon ekipleri hastalığa kapılanların temasta olduğu yaklaşık kırk kişiye daha test yaptı. Daha önce testleri pozitif çıkan ve korona virüs şüphesi taşıyan 7 kişinin tedavileri ise Elbistan Devlet Hastanesinde devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER