google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

"Milli Mücadele Ruhu Yeniden Tecelli Etmiştir"

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ile 66 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi, 15 Temmuz Cuma günü hain darbe girişimini gerçekleştiren asker kılıklı FETÖ’cü canileri, ortak basın açıklaması yaparak lanetledi.

 Milli Mücadelenin Fitilini ateşleyen Kahramanmaraş, 15 Temmuz günü Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bir grup asker tarafından gerçekleştirilmek istenen darbeye, dik duruşunu sonuna kadar gösterin illerin başında geldi. Yaklaşık 10 bin üyesi ile Kahramanmaraş’ın en büyük sivil toplum kuruluşu olan KMTSO, darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz’dan itibaren gerek sokaklarda “Demokrasi Nöbeti” gerek ise diğer sivil toplum örgütleri ile yaptığı ortak basın açıklamaları ile darbecilere karşı dik duruşunu gösteriyor.66 SİVİL TOPLUM KURULUŞU DARBEYE KARŞI ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası, Meclis Salonunda Kahramanmaraş’ta bulunan 66 Sivil Toplum Kuruluşu “Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz” başlıklı ortak bir deklarasyon yayımladı.

66 Sivil Toplum Kuruluşu adına deklarasyonu okuyan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, “Milletini, vatanını seven, bayrağına ve devletine gönülden bağlı tüm sivil toplum kuruluşlarımız adına Yüce milletimizi saygıyla selamlıyorum. Öncelikle, ortak basın açıklamamıza katılan tüm sivil toplum kuruluşu yöneticilerimize davetimize icabet ederek teşriflerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

MİLLİ MÜCADELE BURADAN ATEŞLENDİ
“Bugün sizlere, Fransız bayrağı kaledeyken Ulu Cami İmamı’nın, -Kalesinde bayrağı dalgalanmayan ülkede Cuma namazı kılınmaz- diyerek Fransız işgaline karşı milletin tek yürek olduğu, bağımsızlığı uğruna canını, kanını ortaya koyarak rengini şehit kanından almış Türk Bayrağını yeniden Kale sancağında dalgalandırarak adının önünde Kahraman unvanı ile göğsünde İstiklal Madalyası’nı taşıyan, Türkü-Kürdü Alevisi-Sünnisi, Lazı-Çerkezi herkesin bağımsızlık mücadelesine katıldığı Kahramanmaraş’tan sesleniyoruz” diyen Zabun şöyle konuştu: “Yüce Türk Milleti vatan denildiğinde, kanının son damlasına kadar harcamaya yetecek imanı ile öyle bir duruş sergilemiştir ki; ülkesine, devlet düzenine yapılan her saldırıda öyle bir savunma göstermiştir ki, tüm dünya ülkelerinin hayranlığına ve takdirine mazhar olmuştur. İşte bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti büyüktür. İşte bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti bölünmezdir. Ve iste bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. İstisnasız hepimiz milli bütünlüğümüzün vazgeçilmez parçalarıyız. Milli birlik düşmanlarının, Türkiye Cumhuriyeti’ne zarar vermemeleri için, dış ve iç düşmanlara fırsat vermemek için kardeşliğimizi her zaman canlı ve diri tutmak zorundayız. Ve bugün İstiklal Mücadelesinde olduğu gibi birlik olma günüdür.NEFRETLE KINIYORUZ
Küreselleşen, insan hak ve özgürlüklerinin genişlediği, bireye karşı sorumluluğun arttığı günümüzde, ekonomik, sosyal ve demokratik kalkınma bakımından gıpta ile izlenen, savaşların, kitle göçlerinin, ölümlerin tırmandığı bir devirde, insan onurunun yeniden yükseldiği Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk halkının bağımsızlığına ve demokratik kurumlarına; 15 Temmuz gecesi yapılmış saldırıyı; haince planlanmış darbe girişimini nefretle kınıyor, Kahramanmaraş iş dünyasını temsil eden mesleki kurum ve sivil toplum kuruluşları olarak yapılan bu darbe girişiminin dimdik karşısında olduğumuzu, millet iradesinin üzerinde hiçbir güç tanımadığımızı ve en önemlisi de aziz milletimizin milli mücadelede olduğu gibi bugün de vatana sahip çıkacağına inancımızın tam olduğunu kamuoyuna arz ediyoruz.

Bizler, bu topraklarda yaşayan Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir ferdi, bu vatana zarar verilmesine asla izin vermeyeceğiz.ASKER KILIKLI FETÖ’CÜ CANİLER
Hain darbe girişimini gerçekleştiren asker kılıklı FETÖ’cü caniler ile ülkemizin gözbebeği, şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerini birbirinden ayrı tutuyor, milletimizin haysiyetine halel getirmeyeceklerine, bu yüce kurumun itibarını sarsacak herhangi bir girişime asla izin vermeyeceklerine olan inancımızı önemle vurgulamak istiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, yüreğinde hiç kimsenin sökemeyeceği imanı ile, Peygamber sevgisiyle, tasavvufuyla ve bütün renkleriyle, tüm zenginlikleri ile canların can olduğu, kardeşliğin sel olduğu topraklarda destan yazmaya, birliğini ve beraberliğini derinleştirerek istiklale yürümeye devam edecektir.

İŞ DÜNYASI YATIRIMINI SÜRDÜRECEK
Bizler, iş dünyasının temsilcileri olarak; büyük Türkiye’nin yeniden yükselişine yürekten inanıyor, iş dünyamızın istikrar adına hiçbir tereddüt göstermeksizin yatırım, üretim, istihdam ve ihracata, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için işçisinden işverenine ter dökmeye devam edeceğinin altını çizerek vurgulamak istiyoruz. Bizler, sivil toplum kuruluşları olarak; temsil ettiğimiz kitlelerin ve Kahramanmaraş’ın daha modern ve güçlü bir konuma taşınması adına, dün olduğu gibi bugün de birlik, beraberlik ve üst düzeyde işbirliği içerisinde hiç durmadan Türkiye’nin büyük hedeflerine koşmaya devam edeceğiz. Ülkemize geçmiş olsun, milletimizin başı sağ olsun. Demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar dileklerimizle kamuoyuna arz ederiz.”
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER