google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

MHP'li Aycan’dan Metil Alkol Açıklaması

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Metil alkol zehirlenmeleriyle ilgili TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı.

MHP'li Aycan’dan Metil Alkol Açıklaması

Sefer Aycan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Son günlerde ülkemizde alkol kullanmaya bağlı ölümler yaşıyoruz, 51 ölüm bildirilmiştir. Alkol, nasıl yapılırsa yapılsın insan sağlığına zararlıdır. Serbest satılması, sağlıklı olduğu anlamına gelmemektedir. Her alkol, sağlığa zarar verir, ölüme sebep olan sağlık sorunları oluşturur.

Ölümlerin "ucuz alkol" denilen metil alkolden yapılan içeceklerle olduğu belirtilmektedir. Metil alkol, insan için toksiktir, görme kayıplarına ve ani ölümlere sebep olabilmektedir. Metil alkol, aslında sanayide kullanılmaktadır, boya çözücüdür, antifrizlerde kullanılmaktadır, buz çözücüdür.

Sanayide kullanılması gerekirken daha ucuz olması nedeniyle alkollü içecek yapımında kullanılması çok tehlikelidir. Bu durumu önlemek için metil alkolün sanayi dışında satışları yasaklanmalıdır. Ayrıca alkollü içki yapan ve satan yerler daha çok denetlenmelidir. Kesinlikle metil alkollü içecek yapılması önlenmelidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318