google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Konukoğlu'ndan Darbe Girişimine Tepki

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cuma günü akşam çok önemli bir darbe girişimi yaşadığını anımsatarak, “Ülkemizin yaşadığı badire, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderlik örneği, cesareti ve dirayetli tutumu, Gazi Meclis’in ilk andan itibaren inisiyatif alması, Sayın Başbakan’ın kararlı tavrı, Türk Silahlı Kuvvetleri Komuta Kademesinin devletine, devlet yönetimine bağlılığı ve milletimizin anında iradesine sahip çıkması sayesinde, en az acı ve zararla bertaraf edildi” dedi.

Konukoğlu'ndan Darbe Girişimine Tepki
Konukoğlu, darbe girişiminin başladığı andan itibaren Türk basınının da demokrasiden ve milletten yana tavır alarak çok önemli ve tarihi bir sınavı başarıyla yerine getirdiğine dikkati çekerek, “Darbe girişimi karşısında dik duran, devletten ve milletten yana tavır alan basınımızı alkışlıyorum, kendilerini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım’a telgraf çeken Konukoğlu, Cumhurbaşkanı’na gönderdiği telgrafta şu görüşlere yer verdi:

“Zatıalilerinizin dirayetli tutumu ve kararlılığı, TBMM’nin anında kenetlenerek inisiyatif alması, Hükümetimizin ilk andan itibaren tavizsiz tutumu ve halkımızın demokrasiye örnek bağlılığı sayesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihinin en önemli badirelerinden birisini en az acı ve zararla atlatmıştır. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, zatıalilerinizin işbaşına geldiği 2002 yılından bu yana attığınız emin adımlar sayesinde milli iradeye aziz milletimiz dışında hiçbir gücün hükmedemeyeceğini, millet iradesinden nasibini alamayanlara ve dünyaya bir kez daha en kararlı bir şekilde ispat etmiştir. 

Demokrasi aşığı milletimizin, zatıalilerinizin çağrısı üzerine sokakları milli irade dışı güçlere kapatarak ülkemizin kaos ortamına girmesini önlemesi, geleceğimiz adına çok önemli bir kazanımdır. Milletimiz iradesine, seçtiklerine ve ülkesine sahip çıkmıştır. Ülkemizde demokrasi ve istikrar kazanmıştır. 

Sayın Cumhurbaşkanım,
Darbe girişiminin müsebbiplerinin hak ettikleri cezayı alacaklarından hiç şüphemiz yoktur. Ülkemizi karanlığa yöneltecek darbe girişiminin bastırılması sırasında şehit olan vatan evlatlarını minnet ve rahmetle anar, yaralanan kardeşlerimize Yüce Allah’tan acil şifa dilerim. Zatıalilerinizin şahsında büyük milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunarım.” 
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER