google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'nden Anlamlı Proje

Kahramanmaraş'ta “Mutlu Kadın, Huzurlu Aile ve Güçlü Toplum" sloganıyla kadına yönelik şiddete karşı bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimlerine başlandı.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'nden Anlamlı Proje

Kahramanmaraş'ta aile içi ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla, “Mutlu Kadın, Huzurlu Aile, Güçlü Toplum Projesi” Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü' tarafından 8 Haziran Salı günü saat 13.00’te Andırın Şehit Yasin Höbej Yatılı Orta Okulu toplantı salonunda gerçekleşti.

Andırın Kaymakamı İbrahim Güneş, Andırın Belediye Başkanı Sayın Ahmet Doğan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Ulubey, kurum müdürleri ile TDP Şube Müdürlüğü personelleri ve yaklaşık 105 vatandaşın katılımıyla Covid-19 tedbirlerine uygun olarak bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetinde bulunuldu.

Toplantıda proje paydaşı kurumlardan Andırın Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğünde görevli Sosyolog Betül Karcı, Kahramanmaraş İl Müftülüğünde görevli Psikolog Seyyit Şişman, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Psikolog Dilek Özakdağ, Başkomiser Ahmet Karakaş ve Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amirliğinde görevli Polis Memuru Tuncay Çoğan tarafından kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi ve bununla ilgili alınması gereken tedbirlerle KADES uygulamasına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Program sonunda katılımcılara not defteri, kalem, bilgilendirici broşür, çocuklar için balon ve anahtarlık dağıtılırken, büyük beğeni toplayan ve olumlu geri bildirimler alan eğitimlere diğer ilçelerde de verilmeye devam edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER