google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Kahramanmaraş Havalimanı Pisti Uzatılıyor, Uçuş Sefer Sayıları Artırılıyor

AK Parti Genel Merkezinde, Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal başkanlığında, Kahramanmaraş Havalimanı sorunu masaya yatırıldı. Pist uzatılıyor, İstanbul uçuş sefer sayıları artırılıyor.

Kahramanmaraş Havalimanı Pisti Uzatılıyor, Uçuş Sefer Sayıları Artırılıyor

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili şu bilgiler aktarıldı:

“AK Parti Genel Merkezinde, Genel Başkan Yardımcımız Mahir ÜNAL başkanlığında, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü, Alt Yapı Yatırımlar Genel Müdürü ve Anadolujet Başkanı ile birlikte Havaalanımızın sorunları ve uçuş seferleri ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdik.

BU TOPLANTIDA;

1. Mevcut pistin uzunluğunun 400 metre daha uzatılarak 2800 metreye çıkarılması ve pistin mevcut haliyle 3C olan kategorisinin 4C kategorisine yükseltilmesi

2. Nisan ayı itibariyle Kahramanmaraş’tan İstanbul’a her gün 2 sefer düzenlenmesi

3. Uluslararası uçuşlar ile ilgili gerekli çalışmaların yapılması

4. Sunexpress ile görüşülerek Kahramanmaraş – İzmir seferinin planlanması

5.Bakanlık uzmanları tarafından yapılan incelemeler sonucunda, havaalanına 2013 ve 2015 yıllarında Uydu destekli yaklaşma sistemleri kurulduğu, coğrafi şartlardan dolayı ILS sisteminin verimli bir şekilde çalışmayacağı anlaşılmış, takılmasının fayda sağlamayacağı belirtilmiştir.

Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekillerimiz adına, taleplerin karşılanmasına katkı sağlayan tüm taraflara göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Kahraman hemşerilerimize ve aziz milletimize arz olunur.”

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER