google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Emniyet Müdürlüğü’ndeki Patlamada Son Durum

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan kapalı atış poligonunda, bir arıza gidermek için yapılan kaynak çalışması sırasında biriken barut gazı patladı.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki Patlamada Son Durum
 Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan kapalı atış poligonunda, bir arıza gidermek için yapılan kaynak çalışması sırasında biriken barut gazı patladı. Patlamanın ardından poligondan dumanlar yükselirken 4 pois 1 işçi yaralandı.

Patlamanın ihbarıyla olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye, doğalgaz ve arama kurtarma ekibi sevk edildi. Polisler, olayın ardından Emniyet Müdürlüğü'ne çıkan bütün yolları trafiğe kapattı. Sağlık ekipleri, patlamanın ardından poligonda bulunan ve vücutlarında yanık oluşan 1 başkomiser, 3 polis memuru ve 1 işçiyi dışarı çıkararak hastanelere götürüldü. İtfaiye ekipleri ise patlamanın ardından poligondaki küçük çaplı yangını müdahale ederek söndürdü. Hastanelerde tedaviye alınan 5 yaralıdan 3'ü ilk müdahale sonrası Gaziantep'e sevk edildi.

Olayın ardından Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ve diğer yetkililer, bölgede inceleme yaptı. Yoğun güvenlik önlemlerinin sürdüğü Emniyet Müdürlüğü'nde çalışmalar sürüyor.

Patlama sonrasında sağlık görevlilerinin yaralıları hastanelere taşımasının ardından polis telsizinden kan anonsları yapıldı. Anonslar üzerine hastanelere giden polisler, yaralı meslektaşlarına kan verdi.

Bu arada doğalgaz şirketinin ekipleri de bölgeden geçen gaz akışını kapatarak dozerlerle Emniyet Müdürlüğü bahçesinde kazı yaptı.

VALİ KOCATEPE: İLK BİLGİ BARUT GAZI SIKIŞMASI

Patlamanın ardından olay yerinde inceleme yapan Kahramanmaraş ValisiŞükrü Kocatepe, patlamanın atış poligonundaki barut gazının sıkışmasından kaynaklandığını söyledi. Kocatepe, patlamada 4'ü polis 5 kişinin yaralandığını kaydederek şunları söyledi:

"İlk belirlemelere göre atış poligonundaki bir arızayı gidermek için yapılan çalışma sırasında muhtemelen barut sıkışması sonucu patlama meydana gelmiş. Olayda 1'i başkomiser 3 polis memuru ile 2 işçi yaralanmıştır. 1'inin sağlık durumu ciddi, diğerleri iyi. Olayla ilgili herhangi bir terör şüphesi yok. Arkadaşlarımız gerekli incelemeleri yapıyorlar."

VALİLİK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, olayın ardından valilik internet sitesi aracılığıyla  açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün 06 Haziran 2014 Cuma günü saat 14: 09'da İl Emniyet Müdürlüğühizmet binası bahçesinin altında bulunan kapalı silah atış poligonunda, bir arızayı gidermek üzere kaynak yapma çalışması esnasında, muhtemelen biriken barut gazının patlaması sonucu 1 başkomiser, 3 polis memuru ve 1 işçi olmak üzere 5 personel yanık biçiminde yaralanmıştır. Yaralıların ilk muayenesinde yüzde 80 yanık tespit edilmiş olup il merkezindeki hastanelerde tedavi altına alınmışlardır."

 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER