Elbistan’da Kuran Kursundaki Çocuğa Şiddet

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, küçük yaşta bir çocuğun kemerle dövüldüğü görüntüyü sosyal medya hesabından paylaştı.

Elbistan’da Kuran Kursundaki Çocuğa Şiddet

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, " Bu görüntüler az önce memleketim Elbistan’daki Bedirefendi Kuran kursunda çekildi. Diyanete bağlı kuran kursunda çocuklarımıza yapılan bu davranışı onaylayan hiçbir hemşerim olamaz. Atatürk’e hakaret eden Diyanet işleri başkanı bunun hesabını sor ve millete bilgi ver" diyerek çocuğa kemerle şiddet uygulandığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Söz konusu görüntüler, sosyal medyada da büyük tepki çekti.

Cevap gecikmedi! Elbistan Kaymakamlığı konuyla ilgili açıklama yaptı.  

"Konuyla ilgili idari ve adli tahkikat ivedilikle başlatılmıştır"

Elbistan Kaymakamlığı, ilçede müftülüğe bağlı bir Kur'an kursunda çekilip sosyal medyada paylaşılan görüntülerin kursta yatılı olarak kalan 15 ve 10 yaşlarındaki iki öğrenciye ait olduğunu bildirdi.

İlçedeki bir Kur'an kursuna ait bir odada meydana gelen şiddet olayına dair sosyal medyada paylaşılan görüntüler üzerine, Elbistan Kaymakamlığı açıklama yaptı.

"Müftülüğümüze bağlı Bedirefendi Kur’an Kursu'na ait sosyal medyada yayımlanan görüntülerle ilgili basın açıklaması yapma gereği duyulmuştur." ifadesine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yapılan ilk araştırmada görüntülerin Kur'an kursumuzda yatılı olarak kalan 10 ve 15 yaşlarındaki iki öğrenciye ait olduğu anlaşılmıştır. Konuyla ilgili idari ve adli tahkikat ivedilikle başlatılmıştır. Sonucundan kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir."

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2020, 00:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 4 hafta Önce

Sayın milletvekili Atatürk e ne biz nede diyanet işleri başkanı küfür etmez. Atatürk e sizin Müslüman olmayan il başkanlarınız küfür ediyor.

SIRADAKİ HABER