google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Demokrasiye Müdahale Kabul Edilemez

Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Geyik, 15 Temmuz akşamı yapılan darbe girişimini şiddetle kınadığını ifade ederek: “Millet iradesi her şeyin üstündedir. Gün, milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür” dedi.

Demokrasiye Müdahale Kabul Edilemez
 Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı ve aynı zamanda TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Mehmet Geyik, yayınladığı kınama bildirisinde, millet iradesine ve demokrasiye müdahalenin kabul edilemez olduğuna vurgu yaparak, şu açıklamalarda bulundu:

“Kahramanmaraş Ziraat Mühendisleri Odası olarak, 15 Temmuz akşamı bir grup hain tarafından yapılmak istenen darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyoruz.

Darbe girişiminin duyulduğu andan itibaren meydanlara inen aziz milletimiz, darbecilerin karşısında canı pahasına dimdik durmuştur.  Bu dik duruş karşısında darbe engellenmiş, hainler amacına ulaşamamıştır.

Demokrasimizi korumak uğruna can siperane tankların altına yatmaktan dahi kaçınmayan, aziz milletimiz, demokrasiye bağlılığını ve inancını bir kez daha ortaya koymuştur.

Halkımızın bu kutsal tavrı milleti ve iradeyi daha da güçlendirecektir.”

Başkan Geyik, açıklamasının devamında: “Darbe girişiminde bulunan, demokrasimizi ağır bir şekilde yaralamaya çalışan vatanda hainlerinin en ağır şekilde cezalandırılacaklarını umuyorum” dedi.

Demokrasimizi koruma uğruna gözünü kırpmadan hayatını kaybeden,  polis, asker ve sivil olmak üzere tüm şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyen Başkan Geyik: “Gün, birlik olma günüdür. Gün, milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER