google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html
banner1258

Belediye Meclisi Dün Toplandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü toplandı.

Belediye Meclisi Dün Toplandı
   Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda saat 14.00’te toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi açılışta, eski tutanak özetinin okunarak görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.

   Daha sonra İnsan Kaynakları Daire Başkanlığının bilgilendirmesi yapılarak Genel Sekreter Yardımcısı Murat Demir, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Ramazan Demirel, Zabıta Daire Başkanı Eyüp Karataş ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Züver Çetinkaya’nın göreve başladıkları bilgisi verildi.

   Bilgilendirmenin ardından gündemde olmayan gündem dışı maddelerin okunarak gündeme alınması sağlandı.

   Daha sonra da gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi;


- Gündemin 1. Maddesinde: Özel İdare İş Merkezi alt zemin kat 2 numaralı iş yeri ile 4. katındaki 37 numaralı iş yerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.


- Gündemin 2. Maddesinde: Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne bağlı kafeteryalarda, büfelerde, misafirhanede, spor ve düğün salonunda, Kâtip Han’da, faytonla gezide ve restaurantlarda verilen hizmet ve satış fiyatlarının güncellenmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.


- Gündemin 3. Maddesinde: Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında üretilen unlu mamûllerin fiyat tarifelerinin belirlenmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.


- Gündemin 4. Maddesinde: Büyükşehir Belediyesi boş kadro iptali ve kadro ihdası teklifi oybirliği ile kabul edildi.


- Gündemin 5. Maddesinde: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliği” nin görüşülmesi teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

- Gündemin 6. Maddesinde: Ulaşım, su, parkomat, sosyal tesisler, otopark, stadyum ve diğer ücret ödeme noktalarında ödeme aracı olarak kullanılacak kart, sticker, mobil iletişim ve benzeri sistemlerin 10 yıllığına kiraya verilebilmesi teklifi Ulaşım Komisyonuna havale edildi.
Bu arada bu maddeyle ilgili görüş bildirmek üzere Kadir Tanış şehrin ulaşım sorununun çözümü konusunda özelliklede toplu taşıma araçlarının birçok trafik kuralı ihlali yaptığını ifade ederek, büyükşehir belediyesi olarak bu konuda bir şeyler yapılması gerektiğini söyledi.
Bunun üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Arasa Camii yanında yapılacak olan çok katlı otoparkın çalışmalarına başladıklarını ve aynı zamanda Gayberli Mahallesi’nde 300 dönümlük bir alanı istimlak ettiklerini ve yerleşime elverişli olmayan bu bölgede ücretsiz otopark yapacaklarını söyledi. Başkan Erkoç aynı zamanda İl Emniyet Müdürlüğü binasının taşınmasının ardından eski binanın yıkılarak yerine otopark yapılacağını ifade etti.

- Gündemin 7. Maddesinde: Kahramanmaraş Valiliği Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu kararı doğrultusunda uygulanması gereken hizmet alım ihaleleri hak ediş ve ödemeleri, araç gereç hibeleri ve ödemeleri, akaryakıt ödemeleri, borç ve alacakların aktarılması konularında çıkan uygulama sorunlarını çözmek üzere, ilçe belediyeleri ile protokol yapması için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’ a yetki verilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündemin 8. Maddesinde: Şehir içi toplu taşıma araçlarında kullanılan elektronik ücret toplama sistemi işini yapacak devlet bankaları ile protokol yapmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’ a yetki verilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündemin 9. Maddesinde:  “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşavirliği Görev ve Çalışma Yönetmeliği” nin görüşülmesi teklifi Hukuk Komisyonuna havalesi uygun görüldü.

- Gündemin 10. Maddesinde: Ödenek aktarımı teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündemin 11. Maddesinde:   Kahramanmaraş Valiliği Devir Tasfiye Paylaştırma Komisyonu kararı ile mülga İl Özel idaresinden devir edilen ödenekleri karşılamak üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi birimlerine ek ödenek verilmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündemin 12. Maddesinde: “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliği” nin görüşülmesi teklifi oybirliği kabul edildi.

- Gündemin 13. Maddesinde: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı AKMOD ve Gönüllü İtfaiyecilik Yönetmeliği” nin görüşülmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündemin 14. Maddesinde: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğünün kurulması teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündem dışı gelen 15. Maddede: Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğünün Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Çevre Altyapı Temel Hizmetleri Birliği Tüzüğünde madde değişikliği yapılması teklifi oybirliği ile kabul edildi.


- Gündemin 16. Maddesinde: Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğünün Katı Atık Düzenli Depolama Sahası ve Transfer İstasyonu işletilmesi hakkındaki yıllara saygın hizmet alım süresi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündemin 17. Maddesinde: Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürlüğünün Çevre Temizliği ve Atık Yönetimi İşlerinin Yürütülmesi hakkındaki yıllara yaygın hizmet alım süresi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündemin 18. Maddesinde: İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının yol ve tünel çalışması hakkındaki teklifi oybirliği ile kabul edildi.

- Gündemin 19. Maddesinde: İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Sümbüllü Deresi Mevkii yola ilişkin imar planı değişiklik teklifi İmar komisyonuna havale edildi.

- Gündemin 20. Maddesinde: Elbistan İlçesi 263 ada 208 no’lu 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planında değişiklik teklifi İmar Komisyonuna havale edildi.


   Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç meclisi kapatmayacaklarını ifade ederek 14 Temmuz 20014 günü tekrar toplanmak üzere oturuma ara verdi.
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2014, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER