Başkan Erkoç; Bu Millet Artık Uyandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türk Milletinin uyanarak ayağa kalktığını söyledi.

Başkan Erkoç; Bu Millet Artık Uyandı
Kent Meydanı’nda 14 günden beri devam eden Demokrasi Nöbeti’nde konuşan Başkan Erkoç, Türk Milleti’nin artık uyandığını ve ayağa kalktığını söyledi.

ÖNCE HUKUK DARBESİ YAPMAYA KALKTILAR
Başkan Erkoç: “Bunlar 17-25 Aralık'ta bir hukuk darbesine girişmişlerdi. Polisin teşkilatına sızmış bir grup terörist ile adaletin içine sızmış bir grup terörist, beraberce bir operasyon yapmışlardı. Şimdide askerinin arasına girmiş bir grup terörist ile yaptılar bunu. Biz, 17-25 Aralık'ta hukuk darbesinden sonra zaten 30 Mart'tan bu yana gerekli hassasiyeti gösteriyorduk. Sadece Büyükşehir olarak değil; Kahramanmaraş’ımızın genelinde bunlarla ilgili tavrı zaten ortaya koymuştuk. Sivil Toplum Kuruluşlarına karşı, bunları temsil eden Fethullah çetesinin adamlarına karşı tavrımızı o günden bu yana koymuştuk. Bunların panzehiri millettir. Yani cuntacılara karşı en önemli duruş; milletimizin birlik ve beraberliğidir. Şimdi Türkiye'yi temsil eden tüm siyasi partiler, Kahramanmaraş’ımızın tüm siyasileri hep bir olduk. Biz, milletçe böyle bir birlik ve beraberlik içinde olursak; bu birlik ve bu milleti tankla tüfekle kimse sindiremez. Uçaklarla sindiremez, hamdolsun! Silahlı kuvvetlerimiz de bunları temizleyecektir, temizliyorlar da! İnşallah birlik ve beraberliğimizi arttırdığımızda; bu meydanlardan dünyaya mesaj verdiğimizde, artık hiç kimse buna cesaret edemez” diye konuştu.ARTIK BU MİLLET AYAĞA KALKTI
Milletin uyandığına işaret eden Başkan Erkoç: “Artık bu millet ayağa kalktı. Allah’a hamd olsun! Bu millet, tarihte olduğu gibi geçmişte olduğu gibi artık uyuyanlar uyandı. Artık milli irade, yani sizlerin yetki ve kararı ortada. Artık güçlü Türkiye var. Milli Türkiye var. Yeni Türkiye var. Hamd olsun geleceğine sahip çıkan asil bir millet var. Cuntacıya, çeteye, teröriste geçit vermeyen asil bir duruş var. 15 Temmuz’dan bu yana; bu Fethullahçı cuntacı teröristlerin yaptığı alçakça saldırı karşında aziz milletimiz, birlik ve berberlik içinde omuz omuza iman dolu göğsüyle durmakta.

Türkiye’miz, 15 Temmuz’dan bu tarafa ayakta! Edirne’den Van’a, Muğla’dan Kars’a, aziz milletimizle omuz omuza birlik ve beraberlik içerisindeyiz. İnşallah gelecek günler daha güzel olacak. Birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğiz. Bu milletin içine sızmış olan bu çetecileri de hep beraber ayıklayacağız” dedi.78 MİLYON İNSANIMIZ, OMUZ OMUZA
Cuntacıların hiçbir zaman başarılı olamayacağına dikkat çeken Başkan Erkoç: “Bu milletin toplarını çalan, uçaklarını çalıp bu millete saldıran, yüce Türk ordusu içerisine sızmış olan bu teröristler, hamd olsun, birlik ve beraberlik karşında vermiş olduğumuz cevapla hepsi eriyip gitti. Paramparça oldu. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde tüm Türkiye omuz omuza! 78 milyon insanımız, omuz omuza! Bu bir işgal girişimiydi. Bu memlekete, sizin yetki ve sorumluğunuza yapılan kasıttı. Çünkü bu milletin cumhurbaşkanını siz seçmektesiniz. Türkiye Büyük Millet Meclisindekileri siz seçmektesiniz. Bizleri, Meclis üyelerini, muhtarları siz seçmektesiniz. Karar verici olan sizlersiniz. Bu Türkiye’yi daha güçlü hale getirmekte. İşte bundan rahatsız olan, sözün ve kararın millette olmasından rahatsız olanlar, sizlerden bu yetkiyi çalmaya çalışıyorlar. Sizin yüzde 52 ile seçtiğiniz Cumhurbaşkanımızı; canını, kanını bizim geleceğimize, Türkiye’ye adamış olan Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın hayatını kast etmeye çalıştılar. Alçaklar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kast etmeye çalıştılar. Sivil insanlara saldırdılar. Hiç aklınız gelmez.Kurtuluş Savaşı’nda bu ülkeyi işgal edenlerin bile yapmadığı bir saldırı içinde oldular.Alçak hırsızlar, çaldıkları uçaklarımızla, tanklarımızla; bizlere, bu millete saldırdılar. Ama Allah’a şükürler olsun. Onlara geçit vermedik. Yetkimize ve seçtiklerimize sahip çıktık. Kararımızın arkasında durduk. Bugün tüm dünyada bu aziz milletin aziz duruşunu takdir etmekte! Zaten temizliyoruz. 17-25 Aralık’tan sonra biz bunlara terörist dediğimizde bazıları bizleri eleştirmişti. Ama hamd olsun onlarda gördü. Bu ülkede kararlı irade sayesinde bu ülkenin düşmanları eriyip gidecek. Bu bölgede istikrarsızlık oluşturmaya çalışanlara ve güzelim Türkiye’nin geleceğini karatmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Gelecek nesiller için geleceğimiz için ay yıldızlı bayrağımızın daha coşkulu dağlanması için 100 yıl önce kahraman ecdadımız böyle etmişti. Yine tekrar ediyorum o zamanda kurtuluş harbine karşı çıkanlar vardı. Bazıları İngiliz mangasını istiyorlardı. Bazıları ise vatan mangasını istiyorlardı. 100 yıl önce ülkemiz işgale uğradığında; ama hamd olsun o zamanda bu asil milletin evlatları ayağa kalktı ve bu zaman kadar coşku ile dalgalanan ay yıldızlı bayrağımız dalgalanmaya devam etti.

Bu arada basına da çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun! Cuntacıların bu darbe girişiminde basında çok önemli bir rol oynadılar Ulusalda yerelde basın mensuplarımız, gerçekten kahramanca görev yaptılar. Onları da sizin aracılığınızla çok teşekkür ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER