google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Zirve’de YGS Tatbikatı

Zirve Üniversitesi tarafından düzenlenen Öğrenci Değerlendirme Sınavı’nda (ÖDS) bir araya gelen 20 ilden yaklaşık 700 öğrenci Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) tatbikatı yaptı.

Zirve’de YGS Tatbikatı
 15 Mart’ta gerçekleşecek olan YGS’ye sayılı günler kaldı. Öğrencileri sınava hazırlamak ve onlara sınav atmosferini yaşatmak isteyen Zirve Üniversitesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirdiği ÖDS sınavında ÖSYM sınav sistemini birebir uyguladı. Sınav esnasında öğrencilere tıpkı ÖSYM gibi şeker ve sınav seti dağıtıldı.                     

Sınav sonrası Zirve Üniversitesi akademisyenleri ile bir araya gelen öğrenciler hayallerindeki meslekleri daha yakından tanıma fırsatı elde ettiler. Tercih etmek istedikleri fakülte ve bölümleri gezerek bilgi alma imkanı buldular.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde  sayısal puan türünde ilk 10’a giren ve eşit ağırlık puan türünde ilk 5’e giren sözel puan türünde ise 2’e giren toplam 17 öğrenci ödüllendirildi. Sayısal puan türünde Gaziantep’ten Zeynep Taş, eşit ağırlık puan türünde Adana’dan gelen M. Talha Var ve sözel puan türünde Gaziantep’ten Ahmet Emin Taşan birinci olarak tam altında ödüllendirildiler.
Ödül töreninde konuşan Zirve Üniversitesi Emine-Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi Dekanı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Murat Özdemir, “Her yıl gerçekleştirdiğimiz YGS deneme sınavı ile öğrencilerimize ÖSYM standartlarında bir sınav uyguluyoruz. Bu öğrencilerimizin kendilerini sınav psikolojisine hazırlamaları için önemli bir fırsat sağlıyor. Ayrıca hayallerindeki meslekleri yakından tanıma ve tercihlerini sağlıklı bir şekilde yapma imkanı sunuyoruz. Bugün sınava katılan bütün öğrencileri ve onlara emek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. 15 Mart’ta gerçekleşecek olan YGS sınavında hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Sayısal puan türünde birinci olan Zeynep Taş; “Sınava çok az bir zaman kaldı, bugünkü sınavla birlikte hem 700 başarılı öğrenci arasındaki yerimizi gördük hem de üzerimizdeki sınav kaygısını biraz olsun azalttık. Öğrenci akademisyen buluşmalarında hayalini kurduğum bölümü daha yakından tanıma fırsatı elde ettim ve motivasyonum arttı. Zirve Üniversitesi’ne her yıl yapmış oldukları deneme sınavlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Eşit ağırlık türünde birinci olan M. Talha Var; “Bugün kendimi üniversiteli olarak hissettim. Zirve Üniversitesi bizlere sunmuş olduğu çeşitli olanaklarla bir günlüğüne de olsa bizi üniversiteli yaptı. Bu duyguyu yaşamak çok güzel inşallah gerçek sınavda da başarılı olup Zirve Üniversitesi gibi öğrencilere şimdiden değer veren bir yerde okumak isterim.” şeklinde konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1324

banner1319

banner1323

banner1318