Yeşilova'ya 49 km'lik Yatırım

KASKİ Genel Müdürlüğü, Andırın İlçesi Yeşilova mahallesinin altyapı sorunlarına son vermek için mahalle genelinde içme suyu şebeke yenileme ve kanalizasyon hattı çalışması başlattı.

 Yeşilova'ya 49 km'lik Yatırım

KASKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç liderliğinde Kahramanmaraş’ın altyapısını sağlama alarak gelecekte oluşabilecek altyapı sorunlarının önüne geçmeye devam ediyor. Kuruluşundan itibaren il genelinde yaklaşık 3000 km içme suyu ve kanalizasyon şebeke hattı çalışmasını tamamlayarak işletmeye alan KASKİ, 2018 yılında da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Andırın İlçesi Yeşilova Mahallesinde başlatılan içme suyu şebekesi ve kanalizasyon hattı çalışmalarıyla yılların sorunları son bulacak.

19 Km Kanalizasyon, 30 Km İçme Suyu Hattı

Yeşilova Mahallesinin uzun yıllardır kullanılan ve ciddi miktarda kayıp kaçağın bulunduğu eski içme suyu şebekesi yenileniyor. Abone bağlantıları ile birlikte toplam 30 km içme suyu hattı yenilenecek. 50 ve 400 tonluk 2 adet içme suyu deposu yapılacak. Aynı zamanda scada sistemi ile kayıp kaçak oranı minimize edilecek.

İçme suyu çalışmalarının yanında kanalizasyon altyapı sistemi bulunmayan mahalleye 19 km kanalizasyon hat döşemesi yapılarak mahallenin altyapısı uzun yıllar sağlama alınacak.

Muhtar Gök:’’Yeşilova Tertemiz Bir Çehreye Kavuşuyor’’

Yeşilova Mahalle Muhtarı Veysel Gök Mahallede yapılan çalışmalar ile ilgili şunları söyledi:’’Yeşilova Mahallesi Büyükşehir olmadan önce 30 yıllık belde belediyesiydi. Ancak mahallemiz yeterli hizmeti görememekte ve birçok hizmetten mahrum durumdaydık. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun. Mahallemiz için ne talebimiz olduysa bir bir yerine gelmeye başladı. Mahallemizin yolu, halı sahası derken bugün altyapı çalışmalarımız başladı. 50 yıllık içme suyu hatlarımız yenileniyor. Ve kanalizasyon altyapısı bulunmayan Yeşilova kanalizasyona kısacası tertemiz bir çehreye kavuşuyor.’’

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER