google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Vali Vahdettin Özkan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Vahdettin Özkan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Vali Özkan, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919ʹda Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı ve Milli Mücadele süreci, Türk milletinin şanlı direnişi, cesareti ve fedakârlığı sayesinde 30 Ağustos 1922’de büyük bir zaferle sonuçlanmıştır.

Birlik, beraberlik ve bağımsızlığından hiçbir zaman taviz vermeyen aziz milletimiz bu zaferle, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir.

Aynı şekilde milletimiz, İstiklal mücadelesi ruhuyla 15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY tarafından yapılan terörist saldırı karşısındaki şanlı direnişiyle de Türkiye’nin demokrasisinden ve bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Cennet vatanımızı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, muhterem gazilerimizi ise minnetle anıyor, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı 96. yıl önümü vesilesiyle kutluyorum. “

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER