google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Vali Özkan'ın 10 Kasım Mesajı

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Özkan'ın 10 Kasım Mesajı

Vali Özkan, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Askeri yetenekleri, siyasi zekâsı ve aziz milletimizden aldığı güçle Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında şükran ve saygıyla yâd ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ve gösterdiği hedefler doğrultusunda, bölgesinde barışın öncüsü olmuş, dünya ülkeleri arasında ise söz sahibi ülke konumuna gelmiştir.

Ayrıca ülkemiz; sanayisi, ekonomisi, modern şehirleşmesi ve büyük yapıtlarıyla muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma doğrultusunda da emin adımlarla ilerlemektedir. Bu ilerleyiş, milletimizin gurur kaynağı, aynı zamanda ise daha büyük hedefleri için umut kaynağı olmuştur. Büyük önder Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, dünyada hak ettiği yeri korumaya ve yüceltmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal mücadelemizin tüm şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. “

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER