Vali Güvençer’den Rektör Deveci’ye Veda Ziyareti

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci’ye veda ziyaretinde bulundu.

Vali Güvençer’den Rektör Deveci’ye Veda Ziyareti
01.06.2016 tarih ve 29729 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan, 30.05.2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Vali Atamaları Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı ile Manisa Valisi olarak atanan, Vali Güvençer Rektör Deveci’yi ziyaret ederek bir süre görüştü.

Rektörlük Makamı’nda gerçekleştirilen ziyarette Vali Güvençer Kahramanmaraş’tan güzel duygularla ayrıldığını ifade ederken, “Kahramanmaraş’ta bulunduğumuz süre zarfında Üniversitemizle ve Sayın Rektörümüzle birlikte çalışma imkânımız oldu. Sayın Rektörümüze veda ederken, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KSÜ Rektörü Deveci, Valimizin insana ve yaratılmışlara verdiği değer, samimi ve mütevazı kişiliği ile hep hafızalarda kalacağını belirterek, Vali Güvençer’e yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Rektör Deveci Vali Güvençer’e ziyaretin anısına Kahramanmaraş Milli Mücadelesi’nin fitilini ateşleyen Sütçü İmam Hadisesinin resmedildiği tablo ve Kahramanmaraş el işçiliğinin en güzel örneklerinden olan oyma ceviz sandık hediye etti.

Rektör Deveci Vali Güvençer’i kapıya kadar uğurlarken, Vali Güvençer KSÜ Rektör Yardımcılarını da tek tek ziyaret ederek vedalaştı.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER