google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Vali Coşkun, Pandemide Görev Başında Olan Kadınları Unutmadı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Covid-19 sürecinde en yoğun çalışmakta olan meslek gruplarında görevlerini icra eden kadınlarla bir araya gelerek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Vali Coşkun, Pandemide Görev Başında Olan Kadınları Unutmadı

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Kaya, tarafından organize edilen ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde’ online pandemi sürecinde en yoğun çalışan meslek gruplarında görevlerini icra eden kadınların günlerini kutladı.

Online toplantıda konuşan Vali Coşkun, kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın her zaman karşısında olduklarını ifade ederek, “Gelecek sene arzı ediyoruz bu pandeminin bitmiş olmasını ve yüz yüze inşallah sizlerin kadınlar günü kutlamak hedefimiz, amacımız. Başta şehit annelerimiz ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın kadınlar günü kutluyorum. Kadınlarımız sevgiyi, fedakarlığı ve hayatın her alanında duyarlılığı temsil eden kişilerdir, biz öyle kabul ediyoruz. Özellikle ailenin ve huzurlu bir toplumun temel direğidir, taşıdır. Kadınlarımızın üretkenliği ve çalışkanlığıyla ailesine ve topluma katkı sağlaması, hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alması bizleri mutlu ve memnun etmektedir. Tarih boyunca her zaman kadınlarımız kurtuluş mücadelemiz dahil her alanda ön planda olmuş, üzerlerine düşen görevi her zaman layıkıyla yapmıştır. Kadınlarımızın toplum hayatında her alanda var olması yer alması bizim çok önemsediğimiz bir husustur. Son yıllarda özellikle yapılan çalışmalarla, düzenlemelerle kadınlarımızın toplum hayatında daha çok yer alması için bir gayret içerisindeyiz. Bilindiği üzere dinimizde ‘cennet annelerin ayakları altındadır’ buyruğuna muhatap kişilersiniz özellikle anne kimliğiyle. Bu çok önemli bir anlayışının tezahürüdür. Bu vesileyle de kadınlarımıza yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığında her zaman karşısında olduğumuzu bilinmesini isterim. Tekrar ben bu duygu ve düşüncülerle kadınlar gününüzü kutluyorum. Nice yıllara sağlık ve afiyet içerisinde ulaşmanızı temenni ediyorum” dedi.

Hemşire, polis memuru, kasiyer, fabrika çalışanı ve. birçok sektörde çalışan kadının katılım sağladığı toplantıda Gazeteci Neşe Yıldızhan ise,  Vali Coşkun'a düzenlenen anlamlı toplantı için teşekkür ederek; “Öncelikle bu toplantıya katılan tüm hanımefendilerin gününü kutluyorum.

İnşallah kadına şiddetin olmadığı ekonomik gücünün yerinde, dimdik ayakları üzerinde duran daha güçlü kadınların olduğu bir dünya temennisi içerisindeyiz.  

Tabi biz pandemi sürecinde hep sahadaydık. Hanımefendilerde hep sahadalardı. İnşallah çalışan kadınların her platformda sayılarının artmasını diliyorum.

Kadına şiddetin olmadığı hem fiziksel, hem ekonomik, hem de psikolojik şiddetin olmadığı bir dünya diliyor ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 23:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER