Ülkü Ocakları Şehit Erkenez Kardeşleri Kabri Başında Andı

Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanlığı, 21 Şubat 1980 günü İstanbul’un Beşiktaş semtindeki oturdukları apartmanda yataklarından kaldırılarak, babalarının gözü önünde kafalarına kurşun sıkılarak şehit edilen Serdar ve Levent Erkenez kardeşleri şehadetlerinin 38. Yıldönümünde kabri başında andı.

Ülkü Ocakları Şehit Erkenez Kardeşleri Kabri Başında Andı
 Erkenez şehitlerin yaşayan kardeşleri Serhat Erkenez’in de katıldığı kabir programında Yasin-i Şerif okunarak, hatim duası yapıldı.

Şehit Erkenez kardeşlerin şehadetleri hakkında bilgiler vererek duygu ve düşüncelerini aktaran Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış yaptığı açıklamada;

“Cennet mekan Serdar, Levent Erkenez kardeşler ve amcaoğulları Uğur Erkenez ağabeylerimizi şehadetlerinin yıldönümünde, şehitlerimizin kıymetli kardeşi Serhat Erkenez ağabey ile kabri başında Yasin-i Şerif okuyarak yâd ettik. Ruhları şâd olsun.

Kahramanmaraşlı Erkenez kardeşler, 1970’li yıllarda aktif olarak silahlı eylemlerde bulunan Marksist-Leninist Silahlı Propaganda Birliği(MLSPB) adlı terör örgütünün kanlı elleri, kan içen vampirleri tarafından hedef alınmıştır. Okullarında başarılı, çalışkan öğrencilerdi. Tek suçları Türk milliyetçisi olup, vatansever olmaktı. İşte bu sebepten dolayı, Türkiye’de iç savaş tahrikçileri, onları acımasızca babalarının gözleri önünde şehit etmişlerdir.

38 yıl önce bugün, İstanbul Beşiktaş’ta Şair Nedim Caddesi üzerindeki Levent Apartmanında 21 Şubat 1980 günü, sabaha doğru polis olduğunu söyleyen kişilerce kapı çalınır. Uğur ağabey kapıyı açar açmaz içeriye giren 6 militan, Erkenez’leri darp ederek yere yatırır. “Sizde silah varmış, neredeyse çıkarın!” bahaneleri ile insanlık dışı bir şekilde babalarının gözleri önünde kurşuna dizilirler. Başlarından ve vücutlarından kurşuna dizilen Serdar ve Uğur ağabey olay anında şehit olurken, başına tek bir mermi alarak ağır yaralanan Levent ağabey yaklaşık on gün kadar yaşam mücadelesi verdikten sonra şehit olur.

Ruhi Kılıçkıran’ın Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde kaleme almasıyla başlayan kutlu hikayemiz dün Erkenez’lerin İstanbul ve Yıldız Teknik Üniversitesinde, bugün Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun Ege’de yazdığı destanla devam ediyor. İnancımız odur ki, Beşiktaş’ta babalarının gözleri önünde şehit edilen Erkenez kardeşlerin bizlere emanet ettiği bu kalemin mürekkebi hiç solmayacak, Türk milliyetçiliği sonsuza dek var olacaktır. Serdar, Levent ve Uğur Erkenez ağabeylerimizi şehadetlerinin 38. Yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ve bir kez daha tekrar ediyoruz: İnandık ve iman ettik; şehitler ölmez,bizim bir yeminimiz var; vatan bölünmez!” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2018, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER