google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Türkoğlu'nda Köy Koruyucuları Yemin Etti

Türkoğlu ilçesinin kırsal bölgelerinde görev yapmak üzere alınan 28 yeni geçici köy korucuları için, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yemin töreni düzenlendi.

Türkoğlu'nda Köy Koruyucuları Yemin Etti
Yemin tören; saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından güvenlik korucularının göreve başlaması hakkında bilgilerin verilmesiyle başladı. Törende korucular, üzerinde Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masaya ellerini koyarak yemin etti.

Yemin törenine, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Timuçin Alper, Kaymakam Serdar Kartal, Garnizon Komutanı Anıl Çağatay Yazıcı, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, güvenlik korucular ve korucu aileleri katıldı.Törende konuşma yapan Kaymakam Serdar Kartal, "Bugün yemin eden ve göreve başlayan korucularımız, bir güvenlik birimi olarak faaliyet yürütecekler. Bugün en çok köy korucularımızı istihdam ettiğimiz alan biliyorsunuz ki, terör örgütüyle mücadele alanı olmaktadır. Türkiye genelinde köy korucularımız istihdam şekli, doğudan batıya doğru giderek, doğuda daha şiddetli olmakla birlikte, bölgemizde de terör örgütlerinin geçiş güzergâhını kapatmak ve operasyonlara iştirak etmektir.Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. İnşallah bu arkadaşlarımızın kazasız, belasız aileleriyle beraber mutlu, huzurlu bir şekilde yaşayıp görevlerini en iyi şekilde yapmalarını diliyorum. Tüm şehitlerimize ve en son şehit olan Erkan kardeşimize de Allah'tan rahmet diliyorum." dediTürkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise; "Güvenlik alanında ilçemize taze bir kan gibi oldu. Korucu seçilen değerli korucularımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Burada düzenli ordu kadar eğitim almış, gerçekten kırsal alanda mahallelerimizin güvenliğini sağlayacak bu, 28 tane korucuların ailelerine, kendilerine hayırlı uğurlu olmalarını, devletimizi, milletimizi iyi korumalarını özellikle Güneydoğudaki bu vesile ile şehit olan korucularımıza Allah'tan rahmet diliyorum, kalan ailelerine başsağlığı diliyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER