google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Tüm Sürücülerin Dikkatine!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi gerek asfalt çalışmaları gerekse bakım ve onarım çalışmaları sebebiyle Alparslan Türkeş Bulvarı’ndan Hanefi Mahçiçek Bulvarına kadar olan Üngüt’e doğru gidiş istikametindeki yollar trafiğe kapatıldı.

Tüm Sürücülerin Dikkatine!
 Konu ile alakalı olarak Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu’nca alınan kararda: “ Yol Yapım Onarım Şube Müdürlüğünce, yazı ekinde krokisi gönderilen İlimiz Onikişubat İlçesi Alpaslan Türkeş Bulvarından (Kervan Pastanesi Kavşağı) Hanefi Mahçiçek Bulvarına (Güzelevler Kavşağına) batı istikametinde 14.06.2016 tarihinde asfalt kaplama çalışması yapılması planlandığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Görev ve Çalışma Yönetmeliği UKOME Şube Müdürlüğünün Görevlerinin 1. bendinde ‘Büyükşehir Belediyesinin sınırları içinde, mevzuatla yetkili kılındığı durumlarda mahalli ihtiyaç ve şartlara göre trafik düzeni ve güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli tedbirleri almakla görevli ve yetkilidir.’ olarak belirtildiği ve söz konusu görev kapsamında yazımızda belirtilen yolda çalışma yapılırken herhangi mağduriyet yaşanmaması için kararların alınarak güvenlik tedbirleri konusunda gerekli çalışmaların yaptırılması istenilmektedir. Söz konusu yolda yapılması planlanan asfalt çalışması esnasında kapanacak yola, alternatif yollar yazımız ekindeki krokide belirtilmekte olup; konunun UTK gündemine alınarak karara bağlanması konusunun UTK gündeminde görüşülmesi talebi.

Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyon’umuzca tetkik edilmiş olup, aşağıdaki görüş ve karara varılmıştır.

17.06.2016 Tarih ve saat 05:00 itibariyle Binevler 2. Kavşağı (Yeşilevler kavşağı) ile Binevler 1. Kavşağı arasındaki yolun 20.06.2016 tarihine kadar Üngüt istikametine gidiş yönünde trafiğe kapatılmasına,

20.06.2016 Tarihinden başlayarak 23.06.2016 tarihine kadar Binevler 1. Kavşağından Çocuk Esirgeme Kuru

23.06.2016 Tarihinden başlayarak 26.06.2016 tarihine kadar Çocuk Esirgeme Kurumu kavşağından, Kervan kavşağına kadar Üngüt istikametine gidiş yönünde trafiğe kapatılmasına,

Alternatif ulaşımın ekte krokideki şekliyle kuzey yönünden sağlanmasına, Emniyet Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünün yollarda etkin, yetkin kontrol ve denetimin sağlanmasına ve Çalışmayı yapan ilgili birimler tarafından gerekli tüm güvenlik önlemlerinin almasına oy birliğiyle karar verilmiştir” denildi.

Bu bölgede ikamet eden sürücülerin ve bu yolu kullanan sürücülerin bahse konu güzergaha alternatif yolu kullanmaları istenirken, asfalt çalışmalarının bugünden başladığı ve yolun trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2016, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER