Trafiği Rahatlatacak Yeni Kavşak Düzenlemesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şehir içi trafiğinin yoğun olduğu noktalarda bulunan kavşaklarda yeni düzenleme yapıyor.

Trafiği Rahatlatacak Yeni Kavşak Düzenlemesi
Büyükşehir Belediyesi son olarak Orman Bölge Müdürlüğü Önündeki kavşakta gerçekleştirdiği yeni düzenleme ile bölgedeki trafiği rahatlattı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içi trafiği rahatlatmak için uygulamaya koyduğu yeni kavşak düzenlemelerine bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda Orman Bölge Müdürlüğü önünde bulunan kavşakta yeni düzenleme yapılırken, kısa süre de tamamlanacak olan çalışmanın detayları şu şekilde aktarıldı: 

"Kentin batısındaki yerleşim bölgelerinin şehir merkezi ile ulaşımını sağlayan Sait Zarifoğlu Bulvarı ve Ahmet Uncu Caddesinde yoğunluk yaşanmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde oluşan trafik yoğunluğu Orman Bölge Müdürlüğü önündeki kavşakta düzenleme yapılmasını zorunlu kılmıştır. 
Yapılan teknik incelemeler sonucu trafik akışının karakteristiği belirlenmiş ve bu karakteristiğe göre trafik akışını rahatlatacak kavşak ve sinyalizasyon projesi uygulanmıştır. Bu kapsamda Sait Zarifoğlu Bulvarı üzerinden gelen trafik sinyalizasyonsuz olarak Ahmet Uncu Caddesi üzerine aktarılmıştır.”
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER