google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Suriyeli Dilencilere Neden Engel Olun muyor?

Kahramanmaraş’ta son günlerde ana caddelerde ve cami önlerinde Suriyeli çocukların gece yarılarına kadar dilencilik yapması, çevredekilere rahatsızlık veriyor.

Suriyeli Dilencilere Neden Engel Olun muyor?
 Sokakları mesken tutan Suriyeli dilenciler ısrarlarıyla bezdirirken, görüntüleriyle de yürek burkuyor.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen ve kampların dışında yaşayan Suriyeliler çocuklarını sokaklara çıkararak dilencilik yaptırmaya başladı. Dilenerek ailelerine destek olmak için sokakları mesken tutan Suriyeli çocukların ısrarlı tavırları ise vatandaşlardan zorla para istemeleri bezdiriyor.

Son günlerde özellikle trafik ışıklarının bulunduğu ana caddeler ile hastane ve cami önlerinde görülmeye başlayan Suriyeli çocukların gece yarılarına kadar bir başlarına dilenmesi vatandaşların tepkisine yol açıyor.

KAYITLARI YOK İŞLEM YAPILAMIYOR

Kahramanmaraş’ta ana caddeler, sokak araları, cami ve hastane önlerinde dilenen Suriyeli çocuk dilenciler Zabıta ve polis ekiplerinin de önemli bir sorunu haline gelmeye başladı. Vatandaşların şikayetleri doğrultusunda dilenen çocuklar ekipler tarafından bulundukları yerlerden alınıyor. Kimlikleri, pasaportları ve ikamet adresleri tam olarak belli olmadığı ve mülteci konumunda oldukları için haklarında hiçbir yasal işlem yapılamadan serbest bırakılıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER