google-site-verification: googlea7c4f05a10078e93.html

Sular; 12 Şubat 15 Temmuz Ruhudur

Kahramanmaraş düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü dolayısıyla Özel Sular Vatan Hastanesi Yönetim Kurulu kutlama mesajı yayımladı.

Sular; 12 Şubat 15 Temmuz Ruhudur
“Bir milletin kökleri tarihinde saklıdır. 12 Şubat 1920 tarihinde büyük bir zafere imza atan onurlu başarının mirasçıları olan bizler, aynı mücadeleyi 15 Temmuz gecesi’ de vererek bu kutsal vatan toprakları için tek vücut olduk. Kurtuluşumuzun 97. Yıldönümünde birlik ve beraberliğimizin önemini bir kez daha anlamaktayız. Bizler Kahramanmaraş'ın kurtuluş mücadelesi veren torunlarıyız.

12 Şubat kurtuluş günümüz, Kahramanmaraş'ın gururudur, onurudur. Maraş halkı 97 yıl önce verdiği mücadeleyle tarihe geçen unutulmaz bir destan yazmıştır. Büyük bir inanç ve istiklal aşkıyla vatan savunmasında tek yürek olan Maraş, eşine az rastlanır bir kahramanlık sergilemiştir.

Bugün geldiğimiz noktada gururunu yaşadığımız bu mücadelenin zaferini kutlarken, 12 şubat eşittir 15 temmuz ruhu aynı mücadelenin ruhu olduğunu bir kez daha tüm dünyaya ispatlamıştır. İstiklal mücadelesinin ilk meşalesinin yakıldığı bu kutlu gün her daim bizler için bir ışık ve onur kaynağı olacaktır.

Kahraman şehrimizin 12 Şubat Kurtuluş Günü dolayısıyla basta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadelemizin kahraman şehitlerini ve ebediyete intikal etmiş gazileri rahmet ve minnetle anıyor, tüm Kahramanmaraş halkımızın Kurtuluş Bayramını kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2017, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER