Sihirli Değnek Değil, Başkan Okumuş’un Eli Değdi

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, başarılarıyla sadece ilçesinde değil, tüm şehirde takdirleri topluyor. Türkoğlu ilçesine ziyarette bulunan vatandaşlar, büyük değişimi görünce “Türkoğlu’na sanki sihirli bir değnek değmiş. Helal olsun Osman Başkan’a! Türkoğlu emaneti ehline verdi” gibi övgü dolu yorumlar yapıyorlar.

Sihirli Değnek Değil,  Başkan Okumuş’un Eli Değdi
 Şehir merkezine en yakın ilçemiz olmasına rağmen bu avantajı bir türlü yakalayamayan Türkoğlu İlçesi, Belediye Başkanı Osman Okumuş’la birlikte sadece 3 yılda, yarım asırdır alamadığı hizmetlere kavuştu. Başkan Okumuş, ilçesine belediye hizmetlerinin dışında hükümet yardımlarını da en süt düzeyde getiren erdemli bir belediye başkanı.

Çok kısa sürede vaat ettiği gibi, ilçesine yeni belediye hizmet binasını kazandırdı. Ardından, alt yapı ve üst yapı çalışmaları devam ederken, Atlı ve Okçuluk Eğitim Merkezi, Kent Meydanı, rekreasyon alanı, parklar vs gibi projeler de ilçenin çehresini değiştirdi. Kültürden sanata, spordan sağlığa, eğitimden tanıtıma sosyal belediyecilikte de en süt düzeyde hizmet veriyor.

Tamamlanan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler aktaran Türkoğlu Belediye Başkanı: ‘’Türkoğlu Belediyesi Belediyecilikte iyi bir ivme kazandı. Geçtiğimiz 3 yıl ilçemiz için şehircilik alanında ve yatırımlar alanında dolu dolu geçen bir yıl oldu. Gerek Büyükşehir Belediyemizin yaptığı yatırımlar gerek Hükümetimizin ve gerekse Belediyemizin yaptığı yatırımlarla şehir hüviyetini kazandı. Verdiğimiz sözlerin yüzde 90’ı bitti önümüzdeki 15 aylık süreçte de geri kalan hizmetleri yapıp seçim sürecinde vermiş olduğumuz Türkoğlu’nun Kahramanmaraş’ımızın 3. Metropol ilçe olması sözünü yerine getirmiş olacağız” dedi.

Devasa yatırımlar aldıklarını ifade eden Başkan Okumuş: “Hükümetimizden devasa yatırımlar aldık. Bu yatırımlar ilçemiz için çok önemli. Özellikle lojistik merkez 5 bin kişilik cezaevi kompleksi, Amik Ovası’nda sürdürülen toplulaştırma, sulama projeleri, parselasyon, TOKİ’nin yaptığı 200 konut, Kahramanmaraş Adana Nurdağı arasındaki duble yol çalışmaları, Üniversite Kampüsü, Kahramanmaraş’ın 2. büyük Camisi, Parklar alanında çok büyük bir çalışma gerçekleştirdik bundan dolayı hükümetimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz’’ dedi.

VATANDAŞ SAMİMİYETİ ÖNEMSİYOR

Türkiye’de en çok tanınan belediye başkanları arasında olduğunu ve ilçe halkının büyük sevgisini kazanmasının sırrını sorduğumuz Başkan Okumuş, tek kelimeyle “Samimiyet” diyor ve ekliyor: “Tabi ki bu sevgi yaptığımız işlerin neticesinde, insana insan olduğu için değer verdiğimizden dolayı oluyor. Vücut dilimizi iyi kullanıp samimiyetle, muhabbetle ilişkilerimizi kurduğumuzdan dolayı 7’den 70’e herkes bizi seviyor.

Türkoğlu İlçesi gerçekten 1960’da kurulmasına rağmen, Kahramanmaraş’a yakınlığı bahane edilerek gelişmemiş, biz bu 3 yılda sadece metrekare birim bazında 10 - 12 kat arttırmış bulunmaktayız. Bu da yapılan yatırımlarla, reklamla, tanıtımlarla gerçekleşiyor. İnsanlara bir adım gidersen insanlar sana 2 adım geliyorlar. Biz samimiyetle, muhabbetle vicdani olarak gönülden insanlarımızı seviyoruz bunun içinde sadece Türkoğlu’ndan değil, Türkoğlu dışından insanlarımızda Türkoğlu’nu konuşuyorlar.”

2018 yılının seçim yılı olacağını ifade eden Başkan Okumuş, 2018 yılında yapacakları projeleri şu ifadeleri kullanarak anlattı: ‘’Önümüzde ki yazın programını şimdiden yapıyoruz. Kent Meydanımızı inşallah bitireceğiz önümüzdeki yaz Kılılı’ya güzel bir park yapacağız, Şekeroba’daki spor kompleksi devam ediyor onu bitireceğiz, yine parklar ve mahalle içerisinde ki yollarımızın çalışmalarını devam ettireceğiz.

Bu yüzde 90’lık kısmın dışında kalanlar 44 mahallemiz var bunlar grup yolları ve mahalle içerisinde ki yollardır. Bunların yüzde 90’lık kısmını bitirdik İnşallah seçimlere kadarda tamamını bitirmiş olacağız. Elimizden geldiği kadar her mahallede spor tesisleri ve parklar yapmaya devam edeceğiz şehirde ne varsa bunu mahallelerimizde de sağlayacağız. Grup yollarının büyük olanlarını Büyükşehir belediyemizle birlikte bitirdik.

ARTIK GÖÇ VEREN DEĞİL GÖÇ ALAN BİR İLÇEYİZ

Grup yolları kaliteli yapıldığından dolayı köylerden, ilçeye ve şehre göç de önlenmiş oldu. Fabrika da çalışan köydeki, mahalledeki işçiler her gün gidiş geliş yapabiliyorlar yani kendi mahallesin de kalıyorlar pırıl pırıl mahalleler oluştu, birçok taziye evleri yaptık bu zamana kadar 25 civarında taziye evlerini bitirdik sosyal yaşam alanları oluşturarak önümüzde ki yaz yine vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

KADINLARIMIZ HİZMETLERİ DAHA İYİ GÖZLEMLİYOR

Kadınlara yönelik projelerden bahseden Başkan Okumuş: “Hanımlarımız siyasi olarak AK Parti’nin yüzde 54’lük oy veren kesimi, erkeklerden daha çok oy veriyorlar. Hanımlar evlerinde birinci derecede yapılan yatırımlardan etkilenen ve bunu hisseden kesim, bunun için gerek içme suyunda, gerek kanalizasyon çalışmalarında evlerinin etrafında ki yol çalışmalarına biz ağırlık veriyoruz. Köydeki seyyar satıcılar bile bayanlar veresiye alışveriş yaptığın da defterine yazmıyorlar haftaya geldiklerinde paralarını düzenli olarak öderler.

KADINLAR SİNEMAYLA TANIŞTI

Sinema projemiz çok büyük bir projeydi. Yaklaşık 2000 civarı bayanı sinemayla buluşturduk tabi bizde sinema kültürü erkeklerde de yok normalde ama televizyonlar ve akıllı telefonlar çıktığı için sinemaya da gerek duymuyorlardı.

‘’Ayla’’ filmini bahane ederek hem ‘’Ayla’’ filminin gerek sanatsal alanda gerek Kahramanmaraş’ımızın tanıtımı açısından Kahramanmaraşlı bir Astsubayın hayat hikayesinden senaryosu yapıldığı için ve bizi ilgilendirdiğinden dolayı sinemaya bizde gittik, etkilendik. Hanımlarımızda çok çok memnun oldular. Köylerden ilk defa sinemayla buluşan kadınlarımız yapılan röportajlarda da çok olumlu tepkiler verdi. Kadın Akademisi Derneğimiz var ve zaten kadınlara önem verdiğimizden kadın akademisi parkı oluşturduk sadece bayanların vakit geçirebileceği bir park.

Tarih Turizmine yönelik alanlarda da kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz önceliğimiz bayanlar ve çocuklarımız. Çocuklarımızla da ilişkilerimiz çok iyi. Yaptığımız parklarda ve eğitim alanlarında onlarla beraber çalışmamız neticesinde onların daha çok bizlere karşı beğenisi var” dedi. 

Uluslararası Geleneksel AVASIM Festivalinden de bahseden Başkan Okumuş: “Festival olarak 2.  Avasım Festivalini yaptık İnşallah bu yıl Haziran ayında 3.sünü yapmayı planlıyoruz. Daha geniş, daha katılımlı, daha ünlü  sanatçıların olduğu muhteşem bir festival olacak.  Türkoğlu’nu İnşallah zirveye taşıyabilecek bir festival düşünüyoruz” diye rek sözlerini tamamladı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2017, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER