Şehit Evinde Hatim İndirdiler

KSÜ İlahiyat Fakültesi “Genç Etik Öğrenci Topluluğu”ndan çok anlamlı bir davranış geldi.

Şehit Evinde Hatim İndirdiler
Kahramanmaraş Şütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Genç etik öğrenci topluluğu şehit ailelerinin yanındayız sloganıyla güzel bir etkinliğe imza attılar. İlahiyat Öğrencileri başlarında bir hocayla, Şehit aileleriniz ziyaret ederek hatim indiriyorlar.

KSÜ İlahiyat Fakültesi öğrencileri bu yolda ilk olarak geçtiğimiz günlerde Şehit düşen Uzman Çavuş İbrahim Bağcı’nın aile evine ziyaret düzenlediler. İlahiyat fakültesi organizasyon sorumlusu Hacı Burak Dinçaslan, “ Bizleri evlerinde ağırladıkları için kendilerine müteşekkiriz. Amacımız hem milli ve manevi duygularımızın bilincine sırrına ermek hemde ailelerin acılarını bi nebze de olsa paylaşıp dertleriyle dertlenebilmek için ziyaret edip hallerini hatırlarını sormak istedik. Kırmayıp evlerini gönüllerini biz gençlere açtılar izzet ve ikramda bulundular. Bizlerde Şehidimiz için ve cümle şehitler için okumuş olduğumuz hatmi şerifin duasını yaptık.”

Sorumlu öğrenci Hacı Burak Dinçaslan konuşmasında, İlahiyat fakültesi hocalarından Yrd. Doç. Dr. Mustafa Genç’in burada Şehit ailesine ve öğrencilere yönelik sohbet yaptığı belirterek; “Hocamızın sohbeti gönüllerimize bir başka işledi o atmosferde o anı yaşamak şehidin evinde olmak birde ölmediğini bilmek insanı adeta dünyanın buhranından ve sıkıntılarından arındırıp bambaşka huzurlu bir bahçeye taşıyor gibiydi. Söylenen her sözün harekete geçirdiği bir hücre vardı vücudumuzda adeta. Huzura Şahit olduk, yürekleri yanan ailenin gönlüne serpilen suyun cennet ırmakları olduğuna şahit olduk, Şehide şehitliğine şahit olduk. Allah şahadetini kabul buyursun cenneti alada ümmeti ailesine kavuştursun inşallah. Şu bir gerçek ki unutulmak kadar büyük bir acı yoktur bu yüzden bizler ziyaretlerimize devam edeceğiz hayırla yâd edeceğiz Şehit ailelerimizin elimizden geldiğince Kahramanmaraş Genç Etik Öğrenci Topluluğu olarak yanlarında olacağız.”dedi. 

Program sonunda öğrenciler tarafından okunan hatim dualar eşliğince Şehidimizin ve tüm Şehitlerin Ruhuna bağışlandı. 
Ayrıca burada Şehit ailesi tarafından öğrencilere ikramda bulunuldu.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Bağcı, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi Üzunsöğüt Mahallesinde toprağa verilmişti. 

Haber: Ahmet GÜNEÇIKAN
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2015, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER